Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Dünya jet-set'i için sarayda parti

Dünya jet-set'i için sarayda parti

İstanbul'a gelen dünyanın en büyük yolcu gemilerinden The World'ün jet-set yolcuları, Dolmabahçe'de düzenlenen özel bir gecede ağırlandı.

Türkiye'nin önemli hayırseverlerinden merhume Semiha Şakir'in oğlu Ghassan Şakir'in hissedarlarından olduğu dünyanın en büyük yolcu gemilerinden The World, İstanbul'a geldi. İçinde dünya jet sosyetesinin de bulunduğu 1200 yolcusuyla birlikte dünya turuna çıkan ve haftaiçi Karaköy'e demiratan The World'ün misafirleri, Dolmabahçe Sarayı'nın Harem bahçesinde düzenlenen özel bir gecede ağırlandı. Semiha Şakir'in torunu Dina Topbaş'ın yönetimindeki Semiha Şakir Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından düzenlenen gecede saraya gelen misafirler, kaftanlar giyen hostesler tarafından karşılandı.

GÖSTERİLER VARDI
Harem bahçesinde verilen kokteylde ağırlanan, ardından da yine Harem bahçesine kurulan çadırda akşam yemeği yiyen davetlilere, ülkemizin tarih ve kültürel zenginliğini yansıtan gösteriler sunuldu. Mehter Takımı, ip cambazları ve jonglörlerin yer aldığı gecede, Anadolu Ateşi'nin özel gösterisi çok beğenildi. Semiha Şakir'in kızı Ghade Şakir ve Dina Topbaş'ın da katıldığı gecede misafirlere anı olarak, özel hazırlanan kadife keseler içinde Osmanlı döneminde kullanılan fermanlara benzeyen davetiyeler verildi. Geç saatlere kadar süren eğlencenin ardından misafirler, özel teknelerle gemiye döndüler.
(Hürriyet)
571
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.