Magazin

Dünya film seyretme rekoru 12 Türk'ün

Dünya film seyretme rekoru 12 Türk'ün

AFM Ümraniye Carrefour Sinemaları`nda düzenlenen "En Uzun Süreli Film Seyretme Yarışması"nda, dünya film seyretme rekoru 55 saat 23 dakikayla kırıldı. Rekor daha önce, 53 saat 22 dakika ile ABD`ye aitti.

Yarışmayı organize eden mimar Levent Akış yaptığı açıklamada, 18 Ekim Cuma günü saat 12.32`de "Kaplan ve Ejderha" filmiyle başlayan yarışmanın, bu akşam seyredilen 30. filmle tamamlandığını söyledi.

67 kişinin katıldığı yarışmada, 53 kişinin elendiğini anlatan Akış, ABD`nin 12 yarışmacı ve 28 filmle 53 saat 22 dakikalık film seyretme rekorunun, 14 katılımcı, 30 film ve 55 saat 23 dakikalık filmseyriyle kırıldığını bildirdi. Bağımsız gözlemci Avukat Tomurcuk Ağaoğlu da katılımcılardan rekordenemesini bırakanların, sadece uyudukları için değil, bazılarının "birazdan uyuyacağını" söyleyerek, bazılarının da tuvalet ihtiyacı nedeniyle ayrıldıklarını kaydetti.

Organizasyon Komitesi`nden Baran Özaltın ise yarışma listesine katılımcıları uyanık tutabilecek filmleri koymaya çalıştıklarını dile getirerek, yarışmacılardan bazılarının sabah saatlerinde izledikleri korku filminden sonra halüsinasyon gördüklerini anlattı.

Yarışmacılar ise sürekli film izlemekten gözlerinin çok yorulduğunu, ancak fiziksel yorgunluktan çok psikolojik yönden yorgunluk duyduklarını söylediler.
Yayın tarihi: 21.10.2002
458
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.