Magazin

Dünya barışı için transandantal meditasyon

Dünya barışı için transandantal meditasyon

ABD'li avantgarde yönetmen David Lynch, dünyaya barışın transandantal meditasyonla getirilebileceğini, bunun yaygınlaştırılması için ise 7 milyar dolara ihtiyaç olduğunu söyledi.

AFP'ye konuşan yönetmen David Lynch, adını taşıyan bir Dünya Barışı ve Bilinçlenme Temelli Eğitim Kuruluşu kuracağını söyledi. Transandantal meditasyonun sağlığı iyileştirdiğini, stresi önlediğini, tansiyonu düşürdüğünü ve şiddet duygusunu azalttığını belirten Lynch, bu yöntemin dünyada tüm okullarda ders olarak okutulması için 7 milyar dolara ihtiyaç duyulduğunu anlattı.

Komik olan bomba üretmek
"Bu, insanları güldürebilir ama asıl komik olan, ABD hükümetinin insan öldürmekten başka bir işe yaramayacak olan 2 milyar dolarlık bir bomba üretmesidir" diyen Lynch, 32 yıldır transandantal meditasyon yapıyor. Yönetmen, Hintli guru Maharişi Maheş Yogi'nin yöntemini izliyor.

Kuantum teorisi iddiası
Lynch'e göre, 8 bin kişinin aynı anda meditasyon yaparak olumlu dalgalar yayması, barışı dünyaya yaymaya başlayacak. Üstelik kuantum fiziği teorisi de bunu destekliyor.
Yayın tarihi: 21.07.2005
457
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.