Magazin

Düğün için saray yaptırdı

Düğün için saray yaptırdı

Lady Diana ve Prens Charles'ın düğünlerinden bu yana görülmemiş, en muhteşem düğünü Donald Trump gerçekleştirdi.

New York emlak kralı Donald Trump, 34 yaşındaki Slovenyalı manken Melania Knauss ile 22 Ocak'ta hayatını birleştirdi. Yarışma programı Çırak'ın (Apprentice) yıldızı Donald, iş dünyasında sert, hatta kimi zaman ürkütücü bir rakip. Palm Beach Florida'da Episcopal Kilisesi'nde mihrabın ve Peder Ralph R. Warren'ın önünde diz çöken figür ise Bay Trump'ın bambaşka bir yanına ayna tutuyordu! 450 kişilik davetli topluluğu önünde Donald Trump, heyecan ve mutluluk içinde müstakbel eşine gözleri ışıldayarak bakıyordu.

Kilisenin dışında, yaklaşan her limuzinin ardından çığlıklar atan bir hayran grubu, flaşlar ve kamera ışıkları hakimdi. Donald ve Melania, polis eşliğinde kiliseye geldiler. Kameraların ve kayıt cihazlarının içeri sokulması kesinlikle yasaktı. İçerideyse Trump'ın ikinci eşi Marla Maples'dan olan 13 yaşındaki kızı Tiffany kapıda konukları karşılayarak atmosfere ayrı bir tat katıyordu.

GELİNLİK AĞIR DİYE DEĞİŞTİRDİ
O akşam Melania, nefes kesen güzelliğiyle kilisede süzülürken Donald Trump, ona katılmak için dakikaları sayıyordu. Melania'nın gelinliği, 90 metrelik beyaz satenden ortaya çıkan bir başyapıt. Yapımı işlemede 550 saat, toplamda 1000 saat süren gelinlik, çok ağır olduğu için Melania eşiyle ilk dansı yaptıktan sonra gelinliği daha hafif olan bir Vera Wang elbisesiyle değiştirmeyi planlamış.

Melania, kiliseden girerken ağır kapılar güzel gelinin rahatça geçebilmesi için sonuna kadar açıldı. Manken olmanın da verdiği zarafetle içeriye doğru ilerlerken, tüm konuklar kendisine hayranlık dolu gözlerle bakıyordu.

Çift, karı koca olarak konukların alkışları ve üzerlerinden süzülen beyaz gül yaprakları arasından yürüdü. Bu tören, Donald ve Melania çiftini daha çok birbirlerine bağladı. Artık resmi olarak aşkı, evlilik yeminini ve bir şirketi paylaşacaklar.

Düğün için 42 milyon dolarlık bina
Beyazın ve mücevherin ışıldadığı törenin devamı balo salonunda geçekleştirildi. Damadın isteğiyle Versailles'dan esinlenerek yapılan ve 42 milyon dolara (55.4 milyon YTL) malolan bina yalnızca düğün için inşa edilmişti.

Kokteylden sonra için balo salonuna geçildi. Konuklar çifti tebrik etmek için kadeh kaldırdıklarında Trump'ın büyük oğlu Eric önce davrandı ve 'Sağdıcın olmak bizim için onurdu baba! Ayrıca harika bir kadınla evlendin. Baba, son kez burada durduğumu biliyorum. Aileye hoş geldin Melania!' diye ilk konuşmayı yaptı.

Gelinlik 1000 saatte tamamlandı
Galliano'nun özel olarak Christian Dior için tasarladığı gelinlik, 90 metrelik saten üzerine 1500 kristal taş ve 3 metrelik kuyruktan oluşuyor. İşlemeler 550 saat, tüm gelinlik ise ancak 1000 saatte tamamlanabildi. 200 bin dolara (264 bin YTL) mal olan gelinlik, ilk defa Vogue dergisinin kapağında görüldü. Donald Trump'ın dört çocuğu Eric, İvanka, Don Jr. ve Tiffany de düğündeydi. Hepsi de yeni gelini çok seviyor.

Yüzük evlilik anlaşmasında
1.5 milyon dolar (1 milyon 980 bin YTL)lık, 13 karat elmas ve etrafını çevreleyen 15 zümrütten oluşan yüzük, çift boşansa da, yapılan anlaşma gereği Melania'da kalabilecek.

Herkes oradaydı
Konuklar arasında Palm Beach jet-set'inin önemli simalarının yanı sıra, siyasetçiler ve işadamları da vardı. Senatör Hillary Clinton ve eşi Amerika eski başkanı Bill Clinton, Rudolph Guliani ve eşi Judith, basketbol yıldızı Shaquille O'Neal ve eşi, Amerikan televizyonunun önemli isimleri Tony Bennett ve Billy Joel de törene katılan önemli isimler arasındaydı.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 04.02.2005
374
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.