Magazin

‘Düğümlere Üfleyen Kadınlar’ Beyoğlu’nda

‘Düğümlere Üfleyen Kadınlar’ Beyoğlu’nda

Ece Temelkuran’ın yeni kitabı ‘Düğümlere Üfleyen Kadınlar’ Beyoğlu’ndaki Tomtom Sokak’ta düzenlenen bir kokteylle kutlandı. Kutlamaya Ece Temelkuran’ın sanatçı arkadaşları katıldı.Ece Temelkuran’ın Everest’ten çıkan yeni romanı “Düğümlere Üfleyen Kadınlar”, Tomtom Sokak’ta Aziz Kedi’nin kitabevi ile karşısındaki W Bar’ı birleştiren bir kokteylle kutlandı. Temelkuran’ın sadece yakın dostlarını davet ettiği, gazetecilerin ve müzisyenlerin ağırlıkta olduğu bir akşamdı. Cihangir Susam’ın sahibi Burçak Ünver catering’i üstlenmiş, W Bar’da akşama özel bir ‘Ece Kokteyli’ hazırlamıştı.


Tuğrul Eryılmaz, Ahmet Şık, Ezgi Başaran, Elif Ilgaz geceye katılan gazetecilerden... Tuna Kiremitçi, Ümit Alan, Alper Canıgüz gözümüze çarpan yazarlar... Müzisyenler daha kalabalık... Derya Köroğlu, Jehan Barbur, Mehmet Erdem, Aylin Aslım, Gevende grubu elemanları, Redd’den Güneş Duru, Çidem Erken... Sinemayı da Ezel Akay, Ercan Kesal ve Gonca Vuslateri temsil ediyordu. Gerçi Vuslateri’nin başka bir bağı da var kitapla: Meğer kitabın kapağındaki gözler ona aitmiş.

‘Büyücü kadınlar’
Neden kitabın adının neden “Düğümlere Üfleyen Kadınlar” olduğunu, “Hayatta büyü bizim yaptığımız kadar mıdır, yoksa hayatın kendi başına bir büyüsü var mıdır?” sorusuyla açıklıyor Ece Temelkuran. Şu cevaba varmış: “Hayır, bütün büyü bizim yaptığımız kadardır ve bu iyi bir şey. Demek ki bunu yapabiliyoruz.” ‘Büyücü kadınlar’ yani kitabın kahramanları... (Milliyet)

Yayın tarihi: 08.02.2013
1651
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.