Magazin

'Dövüş Kulübü' gerçek oldu

'Dövüş Kulübü' gerçek oldu

İngiltere'de yoğun iş temposu ve tekdüze yaşamdan sıkılanlara 'alternatif' olacağı sloganıyla bir kulüp kuruldu. Kulübün adı "Gerçek Dövüş Kulübü".

Fight Club filminden sahneler sağ taraftaki Foto Galeri'de

David Fincher'in 'Dövüş Kulübü-Fight Club' adlı filmi İngiltere'de gerçeğe dönüştü. Yoğun iş temposundan ve tekdüze yaşamdan sıkılan bir grup boks ringlerinde heyecan arıyor. Gündüzleri bankacı, sigortacı, öğretmen ya da mühendislik yapan bu beyaz yakalılar geceleri işten çıktığında, iddialı birer boksöre dönüşüyor.

"Gerçek Dövüş Kulübü" adlı bu kulübün üyelerinden biri de Dave Peters. Gündüzleri borsada çalışan dört çocuk babası Peters, hayatın tekdüzeliğinden geceleri boks maçlarına katılarak kurtulduğunu söylüyor.

4 bin üyesi var
Kulübün boksörleri profesyonel organizasyonlarda değil kendi aralarında dövüşüyor. Üstelik kulübün üye sayısı da her geçen gün artıyor. Kulübün yaklaşık 4 bin üyesi arasında 80 de boksör var ve onlar da en az erkekler kadar iddialı.

Herkese açık
Bu maçları organize edenlerse zaman zaman eleştirilerle karşılaşsalar da bu maçlarda yaralanmaların çok az olduğunu belirtiyor. Cesareti ve özgüveni olan herkesin de bu kulüpte dövüşebileceğini söylüyorlar.
Yayın tarihi: 09.08.2005
421
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.