Magazin

Dövdüren ünlüler

Dövdüren ünlüler

Ünlüler arasında dövme merakı bulaşıcı bir hastalık gibi hızla yayılıyor. İşte o isimler ve son moda dövmeleri...

Dövmeleriyle dikkat çeken ünlülerin başında ABD'li aktrist Angelina Jolie geliyor.

Bir zamanlar eski eşi Billy Bob Thornton'un ismini koluna yazdıran ünlü yıldız, şimdi aynı yerde çocuklarının doğduğu yerlerin coğrafi koordinatlarını taşıyor.

Sırtında bir Bengal kaplanı dövmesi de bulunan Jolie'nin Kimer harfleriyle, Kamboçya dilinde ve Arapça olmak üzere çeşitli dillerde yazılmış ondan fazla dövmesi var.

Ünlüler, futbolcular en çok kollarına isim yazdırıyor. Sanskritçe, Arapça, Japonca ya da sembolik dillerde yazdırmak çok moda...

Futbolcu David Becham da bu modanın takipçilerinden
Yıldız futbolcunun sol kaburgasından aşağı uzanan son dövmesinin çince eski bir atasözü olduğu söyleniyor. Dövmeyi çok sevdiğini belirten Becham, sırtındaki haçın da kendi tasarımı olduğunu söylüyor. Eşi Victoria'nın ismini de Hintçe olarak yazdıran Becham çocukları Brooklyn, Romeo ve Cruz'un isimlerini de vücudunda taşıyor.

Bir kez dövme yaptıran asla bir taneyle yetinmiyor
İlk dövmesini yaptırdığında bunun son olacağına yemin ettiğini belirten ABD'li şarkıcı Rihanna, "Ama sonraki sene 4 tane daha yaptırdım. Şimdi 7 tane dövmem var ama sanırım artık yeter çünkü hepsinden sıkıldım" diyor.

Sildirmek o kadar kolay değil

Londra'daki ünlü bir dövme dükkanın olan London Tattoo'nun sahibi Sparx, dövme sildirmenin kolay olmadığına dikkat çekiyor:
"Sildirmenin işe yaradığını düşünmüyorum çünkü deriniz zarar görüyor. İzi kalıyor. Orada önceden bir dövme olduğunu biliyorsunuz."

Çok iyi düşünülmeli

Sparx, ünlülerin bu konuda sorumlu davranmaları gerektiği görüşünde:
"Becham saçını mohikan tarzı kestirdiğinde herkes aynısını yaptı. Bu dövme için de geçerli. Tehlikeli olan nokta, Beckham'ın suratına örümcek ağı dövmesi yaptırması onun için birşeyi değiştirmez, o 200 milyon sterlin değerinde. Ama birçok çocuk geliyor, ellerine boyunlarına dövme istiyorlar. 18 yaşında hiç dövmesi olmayan bir çocuk boynuna dövme yaptırmak istediğini söylediğinde, görevimiz ona nutuk atmak değil ama insani sorumluluk gereği yeterince düşünüp düşünmediğini soruyoruz. Önünde bu şekilde iş araman gereken 50 yıl var gibi..."
(Vatan)
Yayın tarihi: 11.04.2008
497
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.