Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Dört yıllık aşkın ilk fotoğrafı

Dört yıllık aşkın ilk fotoğrafı

Haluk Bilginer ile Aşkın Nur Yengi'nin dört yıl önce başlayan ve ilk kez Hürriyet'in duyurduğu aşklarını, yine ilk kez Hürriyet görüntüledi.

34 yaşındaki ünlü şarkıcı Aşkın Nur Yengi ile 51 yaşındaki usta tiyatrocu Haluk Bilginer'in 2001 yılında TRT için çekilen 'Cesur Kuşku' dizisinde başlayan yakınlaşmaları, çok geçmeden aşka dönüşmüştü. Ünlü ikilinin herkesten gizli büyük bir aşk yaşadığı iddiası, 23 Kasım 2001 tarihli Hürriyet Gazetesi'nde de geniş yer almıştı. İşte magazin basınında bomba etkisi yaratan bu haber çok geçmeden hem ikili tarafından hem de medya kuruluşları tarafından yalanlanmıştı. Haklarında her gün yeni bir iddia gündeme gelmesine rağmen, Haluk Bilginer ve Aşkın Nur Yengi'nin 2004 yılının aralık ayına kadar ilişkilerinin olmadığını söylemeleri ise herkesi şaşkına çeviriyordu.

İkilinin, ilişkilerini inkar etmelerinin tek bir sebebi vardı o da Bilginer'in Zuhal Olcay ile evliliğinin halen devam etmesiydi. İşte bu fırtınalı günlerde hep sessiz kalmayı tercih eden Zuhal Olcay sadece, 'Aşk bazen kendi kendine acı vermektir. Evlilik zordur. En az yara alarak yaşamak sanatının vardığı son noktadır. Acı çekmeyi, aşkı yaşamayı tercih ediyorum. Çünkü acılardır bizi insan yapan. Hiçbir acının ilelebet sürmeyeceğini bilmek de insanı rahatlatıyor' diyerek, eşine olan kırgınlığını dile getirmişti.

Olcay'ın bu açıklamasının hemen ardından da Aralık 2004 yılında çift tek celsede boşanmıştı. Boşanmanın ardından üzerlerinden büyük bir yük kalkan Haluk Bilginer ile Aşkın Nur Yengi, ara verdikleri ilişkilerini bu kez gönül rahatlığı ile sürdürmeye başladılar. Gazetecilere yakalanmamak için yıllardır büyük çaba sarfeden ikili, yine gözlerden uzak bir yaşam sürmek için Ömerli'deki Kasaba Evleri'ne yerleştiler. Ocak ayından itibaren bu evde yaşamaya başlayan Yengi ile Bilginer, bu kez objektifimize yakalanmaktan kurtulamadılar. Güneşli bir ilkbahar sabahında evlerinin balkonunda sabah keyfi yaşayan ünlü çiftin mutluluğu, işte objektifimize böyle yansıdı... Ve dört yıldır köşe kapmaca şeklinde süren aşk da böylece belgelenmiş oldu.

TURNEDEN DÖNDÜ AŞKIN'A KOŞTU
Haluk Bilginer, geçen hafta 'Cimri' adlı oyunun turnesi için Güneydoğu'daydı. Turne bitiminde ise soluğu sevgilisi Aşkın Nur Yengi ile birlikte oturduğu Kasaba Evleri'nde aldı.

Aşklarını ilk kez Hürriyet yayınladı
Haluk Bilginer ile Aşkın Nur Yengi'nin dizi çekimleri sırasında başlayan aşklarını, ilk kez Hürriyet Gazetesi yayınlamıştı. 23 Kasım 2001 tarihinde, 'Yılın aşk bombası' başlığı ile duyurulan haberde, çiftin büyük bir aşk yaşadığı iddiasına yer verilmişti... Bu sürpriz aşk haberi magazin dünyasında bomba etkisi yaratırken, ilk açıklamayı Aşkın Nur Yengi yaparak, 'Yok böyle bir şey. Binlerce bekar erkek varken, neden evli birisiyle beraber olayım ki? Ayrıca gerçekten bir aşk yaşasam bunu çıkar söylerim, kimseden korkmam' diyerek ilişkisini inkar etmişti. Oysa Haluk Bilginer'in, 'Cesur Kuşku' dizisinin çekimlerinde sevgilisine, 'Aşkım Nur Yengim' diye hitap etmesi, çekimler sırasında ikilinin Aşkın Nur Yengi'nin Mercedes minibüsünün içinde sık sık başbaşa kalmaları herkesin dikkatini çekiyordu...

Dört yıl sonra gelen itiraf
Haluk Bilginer'in Zuhal Olcay'dan boşanmasının ardından Yengi'nin yakın dostlarına, 'Evet, Ocak 2005'ten bu yana birlikteyiz' demesi, 'Dört yıl bekledim. Şimdi aşkımı doyasıya yaşamak istiyorum' diyerek dertleşmesi, kulaktan kulağa hızla yayılmıştı. GALA dergisi, ünlü şarkıcının dört yıl sonra yakın dostlarına yaptığı bu itirafa geniş yer vermiş, Hürriyet de bu haberi birinci sayfadan duyurmuştu...

Kasaba Evleri'nde doğanın içinde
Haluk Bilginer ile Aşkın Nur Yengi, bir süredir Ömerli Köyü'ndeki 'Kasaba Evleri'nde yaşıyor...

Zuhal Olcay'la sorunlu olduğu günlerde Altunizade'deki ortak yaşadıkları evlerinden ayrılarak bir otelde yaşamaya başlayan Haluk Bilginer, daha sonra Ömerli'deki Kasaba Evleri'nden kendisine bir villa satın aldı. Banka kredisi ile aldığı bu evde Aşkın Nur Yengi ile yaşamaya başlayan Haluk Bilginer'in şehirden uzak olmayı özellikle tercih ettiği söylendi. Bilginer oturduğu Kasaba Evleri, İş Bankası ve Koray İnşaat ortaklığı ile hayata geçirilen bir proje ve 1860 dönümlük özel bir arazi üzerinde kurulu. Bu site içinde 750 villa yer alıyor. Sitenin aylık aidatı 800 milyon lira.

Villaların fiyatı 417 bin dolar ile 715 bin dolar arasında değişirken, kiralar ise 1500 dolarla 3 bin dolar arasında. Ömerli barajına yakın olan Kasaba Evleri, ormanın içinde yer alıyor. Çift, zamanının çoğunu hiç şehre inmeden bu evde ve Ömerli Köyü'nde geçiriyor. Hatta Haluk Bilginer'in tıraş olmak için dahi köy berberine gittiği, alışverişini Ömerli'den yaptığı söyleniyor.
(Hürriyet)
334
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.