Magazin

'Dondurmam Gaymak' Oscar'a

'Dondurmam Gaymak' Oscar'a

'Dondurmam Gaymak' yabancı film dalında Türkiye'nin Oscar aday adayı seçildi.

Türkiye'yi 2007 Oscar'larında 'Dondurmam Gaymak' temsil edecek. Yüksel Aksu'nun yönettiği film, 'Babam ve Oğlum', 'İklimler', 'Beş Vakit', 'Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü?' gibi iddialı filmleri geride bırakarak 'yabancı film' dalında Türkiye'nin Oscar aday adayı olarak 'Dondurmam Gaymak' seçildi.

Sinema sektörü temsilcilerinden oluşan seçici kurulda Mehmet Açar (Sinema Yazarları Derneği), İsmail Güneş (Film Yönetmenleri Derneği), Nida Karabol Akdeniz (Sinema Eserleri Sahipleri Birliği), Mevlüt Kocak (Sinema Emekçileri Sendikası), Hüseyin Kuzu (Senaryo Yazarları Derneği), Yusuf Sezgin (Sinema Oyuncuları Derneği), Yılmaz Atadeniz (Film Yapımcıları Derneği) ve Meltem Savcı (Çağdaş Sinema Oyuncuları Derneği) yer aldı.

Muğla'da çekilen ve Muğlalıların rol aldığı 'Dondurmam Gaymak'ta, babadan kalma mesleği dondurmacılıkla geçinen Ali ustanın büyük dondurma şirketleriyle rekabet edebilmek için verdiği mücadele anlatılıyor.
(Radikal)
Yayın tarihi: 26.09.2006
597
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.