Magazin

Doğumun da ön ödemeli kampanyasını yaptılar

Doğumun da ön ödemeli kampanyasını yaptılar

Konya'da Özel Selçuklu Hastanesi ön ödemeli doğum kampanyası başlattı. 9 eşit taksitte planlanan ödemede bebek bekleyen aile hastane zamlarından etkilenmeyecek, hamileliğin düşükle sonlanması halinde ise para geri iade edilecek.

Hastane Başhekimi Eyüp Çetin, düzenlediği basın toplantısında, yaptıkları çalışmalar sonucu hastanelerinin UNICEF ve Sağlık Bakanlığı tarafından `bebek dostu hastane' olarak gösterildiğini söyledi. imdi de dar gelirli ailelere kolaylık için kampanya başlattıklarını anlatan Çetin şöyle dedi:

"Normal bir doğum 450 milyon, sezaryenle doğum ise 850 milyon lira. Dar bütçeli ailelere yardımcı olmak için bu uygulamayı başlattık. Bebek bekleyen aile bize başvurarak ön ödemeli 9 taksitli sözleşme yapmalı. Hamilelikle birlikte başlayan taksitler doğum gerçekleşmeden önce bitiyor. Hamilelik sürecinde herhangi bir nedenle düşük olması durumunda hasta tarafından ödenen miktarı geri iade ediyoruz. Ayrıca taksit döneminde doğum ücretlerine yapılacak zamlardan sözleşmeli anne adayı etkilenmeyecek."

Ön ödemeli 9 taksitli doğum kampanyasıyla dar gelirliye yardımcı olmayı hedeflediklerini anlatan Başhekim Çetin, Türkiye'de bir ilke imza atmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.
(DHA)
Yayın tarihi: 15.10.2002
362
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.