Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Doğum tartısı: 6 kilo 24 gram

Doğum tartısı: 6 kilo 24 gram

ABD'li anne, 6 kilo 24 gramlık bir kız bebek dünyaya getirdi.

Paul ve Robin Buzzell'ın üçüncü çocuğu olan Delaney Jessica, 23 Haziran günü beklenenden üç hafta önce ve sezaryenle dünyaya geldi.

Bebeği kucağına aldığında yeni doğmuş değil, sanki 4-5 aylık bir bebeği taşıyor gibi hissettiğini söyleyen hemşire, "Acıkınca benden biftek isteyeceğini sandım" dedi! Normal bebeklerin neredeyse iki katı ağırlıkla doğan küçük kızın şu anda 4 yaşında olan kızkardeşi Cameron 5 kilo 22 gram ve 2 yaşına basan diğer kardeşi Alexis de 4 kilo 76 gram doğmuştu. Anne ve babanın normal boy ve kiloda oldukları belirtildi.

Rekor 10.8 kilogramlık bebekte
Delaney Jessica Buzzell, bu yıl doğan tek tosuncuk değil. 19 Ocak'ta Brezilya'da bir 8 kilogram ağırlığında bir erkek bebek dünyaya getirmişti. Doktorlar bebeğin kilolu oluşunu anne Francisca Ramos dos Santos'un diyabet hastalığına bağlamışlardı. Guinness Rekorlar Kitabı'na giren dünyanın en şişman bebeği ise 1879'da Kanada'da 10.8 kilogram olarak doğdu, ancak doğumdan sadece 11 saat sonra öldü.
(Radikal)
351
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.