Magazin

Doğal yaşam tutkunları İstanbul'da

Doğal yaşam tutkunları İstanbul'da

Festival A.Ş. tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Naturel 2003 Beden, Zihin ve Ruh Sağlığı Festivali, 13-16 Kasım tarihleri arasında doğal yaşam tutkunlarını Askeri ve Kültür Sitesi'nde biraraya getirecek.

Doğal yaşam konusunda ürün ve hizmet sunan kurumları tek çatı altında toplayan festival, "Ağrı Dağı'na Bypass"ın kahramanı Prof. Dr. Bingür Sönmez'in dia gösterisi ve söyleşisi ile açılacak. Festival, ABD, İngiltere, İsrail, Azerbaycan, Hindistan, Rusya, Romanya, Avustralya ve Türkiye'den uzmanların katıldığı seminer, panel ve çalışma gruplarının yanısıra sergiden ritm gösterisine, konserlerden yoga dansına, rüya analizinden bilinçli hipnoza kadar birçok etkinliği de kapsıyor.

Festivalde, doğal sağlık yöntemleri, ekolojik yaşam, kişisel gelişim, doğal ürünler, şifalı bitkiler ve taşlar, organik gıdalar, diyet ve spor, yayıncılık alanlarında faaliyet gösteren çok sayıda firma ve kurum, ürün ve hizmetlerini tanıtacak.

Naturel 2003-Beden, Zihin ve Ruh Sağlığı Festivali nedeniyle yerli ve yabancı uzmanlar ve sanatçılar İstanbul'da buluşacaklar. Hindistan'dan Dr. Satish Arora "Ayurveda ve Anti-Aging", Rusya'dan Dr. Igor Bondarenko "Kinezioloji", Kore'den Daniel Oh "Su ile Sağlıklı ve Uzun Yaşam", Azerbaycan'dan Prof. Dr. Akif Manaf "Yoga", ABD'den Psikolog Dr. Frank Cardelle "Bütün Olmak", Türkiye'den Prof. Dr. Özcan Köknel "Akıl ile Sağlıklı Yaşam" konularında seminer verecekler. Aralarında Akif Poroy, Özcan Köknel, İrini Rockwell ve Frank Cardelle gibi isimlerin bulunduğu uzman yazar okurlarına kitaplarını da imzalayacaklar.

Festiva A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Leyla Browne, insan sağlığını beden, ruh ve zihin arasındaki dengeye dayandıran doğal tedavi yöntemlerine ve sağlıklı yaşama ilginin sürekli arttığını belirterek festivalin amacını "doğal sağlık yöntemleri, doğal gıdalar, ekolojik yaşam tarzı ve kişisel-ruhsal gelişimin bir bütün olarak günlük yaşama uygulanmasının tanıtılması ve bilimsel yönünün ortaya çıkarılması" olarak açıkladı. Çağdaş yaşamın getirdiği stresten kurtulmada ve yaşam kalitesini yükseltmede doğal ve sağlıklı yaşam yöntemlerinin büyük önem taşıdığını vurgulayan Browne, "Her yıl olduğu gibi, bu yıl da programımızı zengin ve geniş bir yelpazede, bilimsel içeriğe özel bir önem atfederek hazırladık" dedi.

DOĞAL ÜRÜNLERLE İFTAR FIRSATI
Festivalin Ramazan ayı içinde gerçekleşmesi nedeni ile ziyaretçiler doğal ve ekolojik ürünlerle oruçlarını bozabilecekler. Doğal ürünlerle farklı ve zengin iftar menüsü seçenekleri festivalin düzenlendiği Harbiye Kültür Sitesi Kafeteryasında isteyenlerin beğenisine sunulacak.
Yayın tarihi: 13.10.2003
441
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.