Magazin

Dizi yayından kaldırıldı, Erdoğan'a seslendi...

Dizi yayından kaldırıldı, Erdoğan'a seslendi...

Muhteşem Yüzyıl'a alternatif olarak gösterilen ve TRT1 ekranlarında yayınlanan 'Bir Zamanlar Osmanlı' dizisi yayından kaldırıldı. Gelişme üzerine dizide rol alan Özcan Deniz Başbakan Erdoğan'a seslendi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Muhteşem Yüzyıl dizisi için "Biz öyle bir Kanuni, öyle bir Sultan Süleyman tanımadık. Dizinin yönetmenlerini kınıyorum. Yargı gerekli kararı vermeli" demesinin ardından ilginç gelişmeler yaşanıyor.

Başbakan'ın bu eleştirilerinin ardından Muhteşem Yüzyıl'a alternatif olarak gösterilen ve TRT1 ekranlarında yayınlanan "Bir Zamanlar Osmanlı " dizisi yayından kaldırıldı.

BÜTÇE BÜYÜK REYTİNG DÜŞÜK

TRT kaynaklarından Hürriyet'in ulaştığı ilk bilgilere göre dizinin yayından kaldırılmasın siyasi bir yönü bulunmuyor. Yapımın yüksek maliyetli olmasına rağmen beklenilen izlenirliğe ulaşamaması nedeniyle TRT bu kararı vermek zorunda kaldı.

"BİZE ZAMAN TANINMADI"

Final haberini dizi oyuncularından Özcan Deniz twitter sayfasından Başbakan'a eslendi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a seslenen Özcan Deniz sayfasına "Sayın başbakanım bu dizi gerçekten sahip çıkılmayı hakediyordu. Geçen sezondan küsmüş seyirciyi tekrar diziye çekmek zor bir işti ve zaman gerekliydi. Zamana ihtiyacı vardı ve o zaman tanınmadı. Üzücü ama olağan üstü bir ekiple çalıştığım için mutluyum. Her türlü övgüyü ve ilgiyi hakeden bir dizi projesidir. Bu haftaki reytinglerdeki kıpırdamalar umut vericiydi" yazdı.

(Hürriyet)

Yayın tarihi: 11.12.2012
526
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.