Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Dizi ve filmlerdeki tartışmalı sahneler

Dizi ve filmlerdeki tartışmalı sahneler

En çok izlenen dizilerin bir ortak kaderi daha var: Çok eleştirilmek. Hele içinde cinselliği çağrıştıran sahneler varsa...

Güncellenme tarihi: 28.04.2014
Dizi başlamadan tartışma başladı 2011'in yayın hayatına yeni başlayan dizilerinden Muhteşem Yüzyıl daha tek bir bölümü bile gösterilmeden tartışma yarattı.. Milyonlarca seyirci dizinin fragmanlarından yola çıkarak "Muhteşem Yüzyıl, Kanuni Sultan Süleyman'ı içki içen bir padişah olarak gösteriyor, hayatının sadece cinsellikten ibaret olduğu fikrini ekranlara taşıyor" diyerek RTÜK'ü şikayet yağmuruna tuttu. Dizinin ilk bölümü bile yayınlanmadan internetteki paylaşım sitelerinde açılan tartışma forumlarında "Atalarımıza hakaret ediliyor", "onları sapık ilişkiler içinde gösteriyor" eleştirileri yapıldı. Tarihçiler de diziye tepki göstermekte gecikmedi. Dizide eşcinsel sahnesi bile olduğunu söyleyen bazı tarihçiler "tüm bunlara en iyi cezayı seyircinin vereceğini" de belirttiler. Daha başlamadan bu kadar tartışılan Muhteşem Yüzyıl'ın geleceğini ise zaman gösterecek. İşte çok izlenen o diziler ve tartışılan sahneleri. FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN (Hürriyet)
397
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.