Magazin

Diyanet satanizmin kitabını yazdı

Diyanet satanizmin kitabını yazdı

Diyanet İşleri Başkanlığı, satanizm konusunda toplumu doğru bilgilendirmek amacıyla bir kitap hazırladı.

Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Güç'e hazırlattırılan, satanizmin her yönüyle ele alındığı kitap Temmuz ayında Diyanet Yayınları'ndan piyasaya sunulacak.

361 sayfadan oluşan, "Satanizm ve Satanistler" başlığı altında toplanan kitabın birinci bölümünde satanizmin tanımı ve tarihçesi yer alıyor.

İkinci bölümde ise "Geleneksel ve Modern Satanizm" ile "Satanizmde 21 Hedef" irdeleniyor.

Kitabın üçüncü bölümünde de satanistlerin çeşitli konulardaki görüş, düşünce ve anlayışları ile satanizmde tanrı anlayışı, cennet-cehennem, şeytan konusundaki görüşleri ele alınıyor.

Şeytanın kutsal kitabından alıntılarına da yer verilen kitapta, "Şeytana Tapınma Ayini", "Satanizm'de Seks Anlayışı", "Satanizm'de Ahlak ve İnsan Kurbanı Meselesi" ile "Şeytanlarla Bazı Hayvanlar Arasındaki İlişki", "Satanizm'de Dini Tatil Günleri" gibi konular ayrıntılara girilerek irdeleniyor.

Satanizmin Türkiye boyutunun da ele alındığı kitapta, satanizmin Türkiye'de nasıl yayıldığı, gençlerin niçin satanist olduğu, kimlerin daha çok ilgi duyduğu, gençlerin satanist yapılmasında kullanılan bazı unsurlar ile satanistlerin yayın organları ve niçin kedi kurban ettikleri anlatılıyor.

Gençlerin niçin intihar ettiği ya da ettirildikleri konusunun da ele alındığı kitapta ayrıca, şeytandan insana mesaj gelip gelmeyeceği, gençlerin satanizmin tuzağına düşmemeleri için neler yapmaları gerektiğine de dikkat çekiliyor ve satanizmin bir din olup olmadığına da yer veriliyor.
Yayın tarihi: 07.06.2002
286
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.