Magazin

Disko kraliçesi öldü!

Disko kraliçesi öldü!

Disko müziğin ünlü ismi Donna Summer 63 yaşında hayatını kaybetti. "Last Dance" ya da "Hot Stuff" gibi şarkılarıyla tanınan Summer'ın lakabı 'Disko Kraliçesi'ydi. Summer'ın 11 Eylül saldırıları nedeniyle kansere yakalandığı iddia edildi.

magazin

"Disko Kraliçesi” lakaplı Donna Summer, kanserhastalığıyla mücadelesini kaybetti. Ailesi tarafından yapılan açıklamada, ünlü şarkıcının 63 yaşında Florida'da hayatını kaybettiği belirtilerek, “Yetenek dolu Donna Summer Sudano'yu kaybettik” denildi.

Ünlülerin yaşam haberleri konusunda uzman TMZinternet sitesi, bu sabah hayatını kaybettiği açıklanan 1948 doğumlu ünlü şarkıcının ölüm nedeninin akciğer kanseri olduğunu duyurdu. Donna Summer'ın hazırladığı albümü bitirmeye çalıştığını da kaydeden TMZ, ailesinden önce Summer'ın öldüğünü bildirmişti.

TMZ, Summer’ın, New York’taki İkiz Kulelere düzenlenen 11 Eylül saldırılarında ortaya çıkan zehirli parçacıkları soluduğu için kanser olduğuna inandığı öne sürdü.

Sitenin haberine göre, Summers arkadaşlarına, İkiz Kulelerin yıkılmasıyla ortaya çıkan toz bulutunu soluduğu için kanser olduğuna inandığını söyledi. Summers, akciğer kanseriyle boğuştuğu yıllarda kamuoyundan olabildiğince uzak kalmıştı.

'Son dans!'

‘Son dans, aşk için son dans, evet bu benim romantik bir gece için son şansım.’

Donna Summer bu sözlerle ‘Last Dans’ dediği yıllarda herkese “Diskonun kraliçesi benim” sinyalleri vermişti bile. Takvimler 1979’u gösterdiğinde ise Hot Stuff yerini pekiştirmiş ve artık ‘Disko Kraliçesi’ dendiğinde akla tek isim geliyordu. Donna Summer.

Güçlü sesiyle ve müziğiye Madonna, Michael Jackson gibi pop müziğin önemli isimlerinin de ilham kaynağı oldu.

Alçakgönüllülüğüyle de bilinen Summer “Ben sıradan biriyim sadece sıradışı şeyler yaptım” sözleriyle anlattı başarısını. “Love to love you baby”, “Last Dance”, “Hot Stuff” ya da “On the Radio” gibi hit şarkılarıyla 5 Grammy ödülü alan yıldız, daha sonraki yıllarda bir televizyona yaptığı açıklamada, “Böyle bir başarı yakaladıktan sonra ne yapacağımı bilmiyordum. Ne yapacağım konusunda hiçbir işaret yoktu. Kendimi umutsuz ve depresyonda hissettim. İlaçlar almaya başladım” demişti. Donna Summer, “Sonunda dua ederek, yaşam sevincini yeniden yakaladım” ifadesini de kullanmıştı.

Yeni albüm için çalışıyordu!

Çok erken bir yaşta; 63 yaşında akciğer kanserine yenik düştü kraliçe. Halbuki Summer yeni albümü için çalışmalarını hızla sürdürüyordu. Müzikseverlere ve hayranlarına yepyeni şarkılarıyla bir kez daha seslenecekti.

Ölümüyle ilgili ailesi tarafından yapılan açıklamada, ünlü şarkıcının 63 yaşında Florida'da hayatını kaybettiği belirtilerek, "Yetenek dolu Donna Summer Sudano'yu kaybettik" belirtildi.

Kaynak: Milliyet

Yayın tarihi: 18.05.2012
718
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.