Magazin

Dinozor davasında ilginç savunma

Dinozor davasında ilginç savunma

Seda Sayan'a dinozor diyen Lerzan Mutlu'dan ilginç savunma: "Tecrübe ve bilgelik anlamında söyledim."

lerzan mutlu

Seda Sayan, geçtiğimiz temmuz ayında İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne sunduğu dilekçesinde Mutlu’nun katıldığı bir programda kendisine hakaret ve iftirada bulunduğunu iddia etti.

Programda Sayan'a dinozor diyen Lerzan Mutlu, onu iltifat olsun diye söylediğini, dinozorun "tecrübe ve bilgelik" anlamına geldiğini söyledi.

58 DOĞUMLU DİNOZOR"
Mutlu’nun program öncesinde Twitter üzerinden kendisi hakkında "Ben gençlerle aşık atıp kimsenin ekmeğiyle oynamaya çalışmıyorum", "Zangoç olmuşsun hâlâ genç kız gibi davranıyorsun" ve "58 doğumlu dinozor" gibi yazılar yazdığını kaydeden Sayan, 10 bin liralık manevi tazminat talep etti.

"TECRÜBE VE BİLGELİK ANLAMINDA SÖYLEDİM"
Lerzan Mutlu da önceki gün yapılan ilk duruşmada dava konusu sözlerine açıklık getirdi. Mutlu, mahkemeye sunduğu dilekçesinde davacıya yönelik haysiyet ve onurunu rencide edici bir beyanda bulunmadığını belirterek, "Davacı zorla kelimelere muhatap olmaya çalışmaktadır. Örneğin kendisiyle alakalı olmayan ’tecrübe ve bilgelik’ anlamında da çok kullanılan hatta birçok kişinin kendilerine bile yakıştırdığı ’dinozor’ kelimesinden tazminat çıkarmaya çalışmaktadır" dedi.

Yayın tarihi: 26.01.2013
976
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.