Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Dinç bir yaşlılık için "anti-aging"

Dinç bir yaşlılık için "anti-aging"

Plastik ve Estetik Cerrah Prof. Dr. Arman Çağdaş, yeni trend Anti-Aging'in 21. yüzyılın tıp bilimi olduğunu belirterek, ''Anti-Aging (gençleştirme) tedavisi, vücudu hastalıklara karşı güçlendiriyor'' dedi.

Anti-Aging Merkezi'nin kurucusu olan Prof. Dr. Çağdaş, A.A muhabirine yaptığı açıklamada, anti-aging tedavide, gençleştirmeyi sağlayan beş önemli kuralın uygulandığına dikkati çekti.

Prof. Dr. Çağdaş, şöyle konuştu: ''Gazi Hastanesi bünyesinde kurulan Anti-Aging Kliniği'nde, nörologdan psikiyatriste kadar çeşitli branşlardan hekim görev yapıyor. Kliniğe başvuranların yaş ortalaması 55-65 yaş civarında. Anti-Aging tedavisinin prensipleri arasında yer alan beş temel öğeyi tedaviye başlayanlara uyguluyoruz. Sağlıklı ve dinç bir yaşlılık geçirmek isteyenler tedaviden yararlanmalıdır.''

Tedavinin beş temel öğesinin, beslenme, spor, hormon modülasyonu, vitamin-minareller ve estetik cerrahinin oluşturduğunu belirten Prof. Dr. Çağdaş, beslenme düzeninde, vücuttaki bazı hormonları artırıcı besinlerin verildiğini söyledi. Kilo vermenin yaşam süresini uzatmada çok önemli kural olduğunu hatırlatan Çağdaş, ''Yapılan araştırmalara göre, şişman bir hasta vücut ağırlığının yüzde 10'u kadar bile kilo verirse, hayati tehlikesi olan hastalıklara yakalanma oranı yüzde 50 azalır'' dedi.

Prof. Dr. Çağdaş, tedaviye başlamadan 120 laboratuvar tetkiki ile check-up yapıldığına da dikkat çekerek, şunları söyledi: ''Yapılan tetkiklerle insan vücudu tarafından yaşlılıkta tam olarak üretilemeyen hormon düzeylerinin en uygun seviyeleri saptanır. Düşük düzeyler ilave hormon tedavisiyle normal seviyelere getirilir. Tedaviye başlama yaşı kişiye göre değişir. Ancak genç yaştaki yetişkinlerde hormonal modülasyon yerine beslenme ve egzersiz programları ön plandadır.''
(AA)
402
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.