Magazin

Diana'yı izleyen paparazziler yargılanacak

Diana'yı izleyen paparazziler yargılanacak

Prenses Diana ve Dodi El Fayed'in resimlerini çeken 3 "paparazzi"nin "özel yaşama müdahale" suçundan yeniden yargılanmasına karar verildi.

Mahkeme, Dodi'nin babası Muhammed El Fayed'in itirazı üzerine Jacques Langevin, Christian Martinez ve Eric Chassery adlı "paparazzi"lerin geçen yıl eylülde aynı suçlamadan beraat ettiği mahkeme kararını bozdu.

Peşlerine takılmışlardı
Diana, Dodi El Fayed ve şoförleri Henri Paul, 31 Ağustos 1997'de Paris'te Ritz otelinden ayrıldıktan sonra meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybetmişti. Çift, Mercedes marka araçlarıyla otellerinden ayrıldığı sırada, motosikletli "paparazzi"ler peşlerine takılmıştı. "Paparazzi"ler, otelden ayrılırken ve kaza anında çiftin resimlerini çekmişti.

Kaza nedeni şoföre bağlanmıştı
Fransız yetkililer tarafından 1999'da yapılan bir soruşturmada, kazanın, aracın şoförünün alkollü olması ve aşırı hız yapması yüzünden meydana geldiği sonucuna varılmıştı.
Yayın tarihi: 13.04.2005
425
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.