Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

"Diana hakkındaki gerçekler gizlendi"

"Diana hakkındaki gerçekler gizlendi"

Paris'te geçirdiği trafik kazası sonucu 31 Ağustos 1997'de hayatını kaybeden Prenses Diana'nın ölümünün 6. yılında yapılan bir araştırmaya göre, İngilizlerin yüzde 27'si prensesin cinayete kurban gittiğini düşünüyor.

NOP enstitüsünün yaptığı araştırmaya göre, İngilizlerin yüzde 27'si prensesin cinayete kurban gittiğini, yüzde 51'iyse tersini düşünüyor, geri kalanı da konu hakkında fikir beyan etmiyor. Yine aynı araştırmaya göre, İngilizlerin yüzde 49'u olay hakkındaki gerçeklerin gizlendiği görüşünde.

Sunday Express'te sonuçları yayınlanan araştırma, İngilizlerin yüzde 47'sinin de Diana ile aynı kazada ölen sevgilisi Dodi El Fayed'in ölümleriyle ilgili bir araştırma yapılmasından yana olduğunu ortaya koydu.

Bu arada, kazanın ardından olayın peşini bırakmayan Dodi'nin babası Muhammed El Fayed, bu sefer her zamankinden daha kararlı şekilde araştırma yapılmasını istediğini açıkladı.

Oğlu ve Diana'nın ölümünün 6. yılında açıklamalarda bulunan Mısırlı işadamı El Fayed, olayın kaza değil cinayet olduğunu düşündüğünü yineleyerek, "Her geçen sene bu trajedinin nedenleri ardındaki gerçeği bulmaktaki kararlılığım perçinleniyor" dedi. Dodi ve Prenses Diana ile aracı kullanan şoförün öldüğü kazadan sadece prensesin koruması kurtulmuştu.
359
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.