Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Devlet tiyatrolarından 8 premier

Devlet tiyatrolarından 8 premier

Devlet Tiyatroları nisan ayında 8 yeni oyunla seyirci karşısına çıkıyor. Devlet Tiyatroları Nisan ayında, "Bahçemdeki Ayı", "Gazeteciden Dost", "Gülistan", "Küçük Prens", "Mavi Pullu Balık", "Savaş Düşlerimi Çaldı", "Kanuni Sultan Süleyman" ve "Siz Ne Dersiniz" oyunlarına evsahipliği yapacak.

Altındağ Tiyatrosu'nda Kemal Başar'ın yönettiği ve 8 Nisan günü prömiyer yapacak olan "Bahçemdeki Ayı" oyunuyla seyirciyle buluşacak olan Ankara Devlet Tiyatrosu, aynı sahnede 22 Nisan gününden itibaren Ensar Kılıç'ın yönettiği "Gazeteciden Dost" oyununa evsahipliği yapacak. Devlet Tiyatroları'ndaki diğer oyunlar ise şöyle:

"İzmir Devlet Tiyatrosu Konak Sahnesi'nde Cengiz Yılmaz'ın yönettiği 'Gülistan'a Yolculuk', Karşıyaka Ragıp Haykır Sahnesi'nde 'Küçük Prens'; İstanbul Devlet Tiyatrosu AKM Aziz Nesin Sahnesi'nde Levent Niş'in yönettiği 'Mavi Pullu Balık'; Bursa Devlet Tiyatrosu Ahmet Vefik Paşa Sahnesi'nde Rüçhan Gürel'in yönetti 'Savaş Düşlerimi Çaldı'; Trabzon Devlet Tiyatrosu Atapark Haluk Ongan Sahnesi'nde Bozkurt Kuruç'un yönettiği 'Kanuni Sultan Süleyman' ve Konya Devlet Tiyatrosu'nda Faik Ertener'in yönettiği 'Siz Ne Dersiniz'."
(ANKA)
481
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.