Magazin

Desperate Housewives'ın Türk kızı

Desperate Housewives'ın Türk kızı

Tüm dünyada milyonları ekranlara kilitleyen televizyon dizisi, "Desperate Housewives" dizisinde Gabrielle Solís rolünü oynayan ünlü Hollywood yıldızı Eva Longoria'nın yeğenini canlandıran Kırım asıllı Türk sanatçı Zarema, televizyon sektöründeki başarısını müzik alanında Grammy ile zirveye taşımak istediğini söyledi.

Güncellenme tarihi:
Zarema'nın resimleri için tıklayın Zarema, Desperate House Wives'daki rolünün ve Eva Longoria ile çalışmanın kendisine çok büyük bir deneyim kattığını belirterek, Hollywood'da televizyon dünyasında yakaladığı yükselişi müzik dünyasında da bir Türk olarak yakalamayı hedeflediği söyledi. ABD hükümetinin sanat, bilim ve spor alanında "sıradışı yetenek" olarak tespit ettiği kişilere direkt olarak verdiğı "Yeşil Kart" oturum ve çalışma hakkı tanıyan ve her sene kısıtlı sayıda kişiye sıradışı yeteneklerini ve üstün başarılarını kanıtlaması karşılığında verilen oturum iziniyle Los Angeles'a yerleşen Zarema, hazırladığı yeni İngilizce albümüyle Grammy ödüllerinin kapısını zorlayacağının altını çizdi. Zarema, "Grammy'i kazanmam bunun bir Türk ve Müslüman bir sanatçı tarafından gerçekleştirilecek olması açısından çok önemli. Ödülü almak istememin en büyük sebebi de bizlerin bu gücünü ve kabiliyetini dile getirmek" dedi. Türkiye'de çıkardığı "Atak" isimli albümüyle adını duyuran Zarema Türkiye'de şarkılarının bazı kanallar ve radyo istasyonlarınca aksanı olduğu gerekçesiyle dinletilmediğini belirterek, Türkiye'deki Türkleri çok sevdiğini ama bazı çevrelerin kendisini dışladığını savundu. ABD'nin gücünün farklı etnik kökendeki yeteneklere aynı mesafe ve değerde yaklaşmasından geldiğini söyleyen Zarema, "Türkiye'de Türkçe albüm yapmak Türkiye'deki Türklere karşı benim samimiyetimi kanıtladı Fakat Kanada'da bile şarkılarım çalınırken, Türkiye'deki bazı kanal ve radyolar sırf aksanımdan dolayı müziğimi kitlelerle paylaşmak istemediler" diye konuştu Beyonce'nin vokal hocası ünlü Hollywood'lu sanatçı Nick Cooper ile çalışan Zarema aynı zamanda ABD'deki çeşitli sinema yapımlarında da rol alıyor.
Yayın tarihi: 09.04.2010
511
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.