Magazin

Deniz Seki'den Kral TV'ye ihtarname

Deniz Seki'den Kral TV'ye ihtarname

Deniz Seki, 'Masal' adlı şarkısına RTÜK kararı olmadan yayın yasağı kararı alan Kral TV'ye avukatı aracılığıyla ihtarname gönderdi.

Kral TV geçtiğimiz günlerde RTÜK'ün Gülşen'in 'Sarışınım' klibi için aldığı yayın yasağının bir benzerini, RTÜK kararı olmadan Deniz Seki'nin 'Masal' ve 'Tuğba Özerk'in 'Lo lo lo' klipleri için de almıştı. Bu karar üzerine Deniz Seki, avukatı Aydın Kurban aracılığıyla Kral TV'ye ihtarname gönderdi. Kral TV'de klibi yayınlayacağını bildirdi.

Avukat Aydın Kurban, 'Biz gönderdiğimiz ihtarnamede, maddi ve manevi tazminat açabileceğimizi de belirttik. Promosyon zararı olduğu için kanalın bunu karşılaması gerektiğini söyledik. Hiçbir neden yokken, RTÜK yasak koymadan bizi yasaklayamazlar' dedi. Deniz Seki ise, 'Artık bir problem kalmadı. Hatta müzik şirketim ikinci klip çekimi için hazırlıklar yaptığını, artık böyle bir problemin kalmadığını söyledi. Bu ülkede hakkını aramayana kimse hakkını vermiyor. Ben kendim ile ilgili konuştum ama diğer sanatçı arkadaşların Gülşen'in veya diğerlerinin durumu nedir bunu bilmiyorum' diye konuştu.

KRAL TV: PROBLEMLER ÇÖZÜLDÜ
Kral TV Yayın Yönetim Yardımcısı Faris Kaki ise konuyla ilgili olarak şunları söyledi: 'Bizim Deniz Seki'nin şahsıyla hiçbir problemimiz yok. Yasakçı bir zihniyet zaten bizde olamaz. Evet ihtarname aldık ama yayınlamamızın bu ihtarla ilgisi yok. Tekrar yayına koyacağız. Ayrıca Tuğba Özerk, klibinde değişiklik yaptı ve yayına koyduk. Burada yanlış anlaşılmalar var. Bu problemleri çözdük yakında yayınlanacak. Ayrıca kimse kimseyi yayınlamıyor diye mahkemeye veremez. Burası özel bir kuruluş. İşine geleni yayınlar, gelmeyeni de yayınlamaz. Ama burada sanatçının şahsına yapılmış hiçbir şey olamaz...'
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 24.08.2005
448
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.