Magazin

Deniz Akkaya'dan samimi itiraflar!

Deniz Akkaya'dan samimi itiraflar!

Bundan sonra ne evlenirim ne de çocuk yaparım...

Deniz Akkaya, zannedilenden çok farklı bir kadın. Hayatta attığı güçlü ve cesur adımlarla birçok kadına örnek olabilecek bir yapıda. Akkaya, kendisi hakkında merak edilenleri, biricik kızı Ayşe’nin hayatına girmesiyle yaşadığı değişimi ve iç dünyasını HAFTA SONU’na anlattı.

Ayşe’yi ilk kucağınıza aldığınız an neler hissettiniz?

Benim kızım doğduğu zaman ağlamadı. Çok ilginçti. Zaten omzunun teki doğumda çıkmıştı. Ben normal doğum yaptım. Melek gibi bir doktorum vardı. Normal doğumun kadının doğasında olan bir şey olduğunu, bunu özellikle Türkiye’den gelen kadınlara empoze eden bir doktordu. Dedi ki “Doğuma katılmalı kadın. Birlikte yapmalıyız.Doğumu sen yapacaksın ben burada duracağım.” Hatta kızımın başı ve omzu çıktığında “Bundan sonrasını sen çıkar” demişti doktorum. Koltuk altlarından tutup ben çektim ve bu gerçekten anlatılmaz bir duyguydu. İyi ki o doktorla, iyi ki normal doğum yapmışım. Kızım dünyaya ‘merhaba’ dediğinde hiç ağlamadı. Öylece bana bakıyordu. Gerçi tabii ki yeni doğan bebekler görüp de bakmıyorlar ama bu çok etkileyiciydi. Ben çok ağlamıştım ve çok güzel bir duyguydu. İyi ki normal doğum yapmışım. Yapabiliyorsanız normal doğum yapın!

Anne olmanın en zor yanı nedir?

Sabır göstermeyi öğreniyorsunuz. Ben çok sabırsızdım ama çocuk için bir sabır taşı olmak gerek. Her an her şey için sabır göstermeniz gerekiyor. Bir de benim kızımın o kadar tuhaf soruları var ki, şaşırıp kalıyorum. “Nereden öğreniyorsun çocuğum bunları?” diyorum. Tam kendi varlığını ispat etme yaşları. Ayşe’nin doğumu ile ne gibi kararlar aldınız kendi hayatınıza yönelik?
O doğum anında değil de, bir süreçtir. O konuşmayı yapmaya gerek bile kalmaz. Kendi kendine olur ve gelişir. ‘AŞKIN TANIMI HER YAŞTA FARKLI...’

Yayın tarihi: 07.03.2013
2165
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.