Magazin

Deniz Akkaya mahkemede!

Deniz Akkaya mahkemede!

Eski İTO Başkanı Mehmet Yıldırım, kendisine 300 bin dolar teklif eden işadamının adını açıklaması halinde manken Deniz Akkaya'dan özür dileyeceğini söyledi.

Sarıyer 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde dün görülen duruşmada hazır bulunan Mehmet Yıldırım, davanın uzamasını istemediğini belirterek "Uzlaşmaya hazırım. Ancak teklifi yapanı açıklamazsa, o özür dilesin" dedi.

Duruşma, dosyadaki eksikler nedeniyle ertelendi. Mehmet Yıldırım'ın ayrılmasından kısa bir süre sonra Deniz Akkaya, Yıldırım'ın "Kendisinin değer tespiti için bilirkişi raporu isteyeceğim" şeklindeki sözleri üzerine şikayette bulunduğu savcıya ifade vermek üzere adliyeye geldi.

Akkaya, adliyeden ayrılışı sırasında gazetecilere "Benim ağzımdan çıktığını iddia ettiği sözleri, 4 yıldır ispatlayamadı. Ben böyle bir şey söylemedim. Ama o şerefsiz bir şekilde demeçlerine ve hakaretlerine devam ediyor. O da beni 'şerefsiz' dedim diye mahkemeye versin. En azından elinde bir kanıt olur" dedi.
(Hürriyet/Kelebek)
Yayın tarihi: 08.12.2006
573
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.