Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Demirkol'un fotoğrafları çekildi

Demirkol'un fotoğrafları çekildi

Oyuncu Gamze Özçelik'in, kendisine tecavüz ettiğini öne sürdüğü eski basketbolcu Gökhan Demirkol'un, mahkeme kararıyla vücudunun çeşitli bölgelerinin fotoğrafları çekildi.

Savcılık talimatıyla fotoğraflarının çekilmesi için dün Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirilen, ancak avukatının itirazı üzerine serbest bırakılan Demirkol, hakkında çıkarılan mahkeme kararı uyarınca bugün tekrar şubeye alındı. Demirkol'un Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü'nde yüz detayları ile göbek, göbek altı, bacak, kol ve ellerinin fotoğrafları çekildi.

Avukatın iddiası
Bu arada, Demirkol ile görüşmek üzere Emniyet Müdürlüğü'ne gelen avukatlarından Cihan Aydın, emniyete girdikten bir süre sonra dışarı çıkarak açıklama yaptı. Aydın, müvekkiliyle görüşemediğini ve polisler tarafından hırpalandığını öne sürerek, "Savcılık, 'gerekirse zor kullanın fotoğrafları çekin' demiş" diye konuştu.

Demirkol gözaltında
Öte yandan, Gökhan Demirkol, şubeden çıkarılarak Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sağlık kontrolüne gönderildi. Emniyet yetkilileri, Demirkol'un, mahkeme kararının uygulanmasına karşı geldiği gerekçesiyle gözaltına alındığını ve hakkında işlem yapıldığını kaydetti. Yetkililer, avukat Cihan Aydın hakkında da tutanak tutulduğunu belirtti.
431
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.