Magazin

Demirkol'un 6,5 yıl hapsi isteniyor

Demirkol'un 6,5 yıl hapsi isteniyor

Manken ve oyuncu Gamze Özçelik'e cebren ve hile ile tecavüz edip görüntülerini İnternet'te yayınladığı gerekçesiyle tutuklanan eski basketbolcu Gökhan Demirkol hakkında ilk dava, 6,5 yıla kadar hapis istemiyle açıldı.

İddianamede, Ankara Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan rapora göre elinin üstündeki damar yollarından Gamze Özçelik'e tecavüz eden kişi olduğu tespit edilen Gökhan Demirkol'un bilgisayarında tecavüzden önceki görüntülerin yer alması nedeniyle bu görüntüleri çeken ve yayan kişi olduğu belirtildi.

Gökhan Demirkol'un 5237 sayılı TCK'nın 134/2 maddesinde yer alan, kişilerin özel hayatına ilişkin görüntü veya sesleri yayın yoluyla ifşa etmek suçundan 1,5 yıldan 3,5 yıla kadar hapsini istedi. Aynı yasanın 135/1 maddesinde yer alan, hukuka aykırı olarak kişisel verileri kaydetmek suçundan 6 aydan 3 yıla kadar hapsi istendi. Dava onümüzdeki günlerde Kadıköy 3. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülecek. Gökhan Demirkol hakkında, tecavüz suçlamasıyla başlatılan soruşturma, Kemer Cumhuriyet Savcılığı'na gönderilmişti.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 04.01.2006
406
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.