Magazin

Demirkol: 'Ben sapık değilim'

Demirkol: 'Ben sapık değilim'

Gamze Özçelik'e 'tecavüz' suçundan 10.5 yıl hapis istemiyle 7 aydır tutuklu yargılanan Gökhan Demirkol, bugünkü duruşmada 'Ben sapık bir adam değilim' dedi.

Avukatı Ömer Yeşilyurt, 'Olay aydınlandı, bu tecavüz vakası değildir. Adil Tıp'tan gelecek rapor sonrası yargının, 'pardon' demesi bizi üzer' dedi. Avukat Yeşilyurt, Özçelik'in diskodaki kıyafeti ve saç şekliyle, tecavüz sırasında kıyafet ve saç şeklindeki değişikliklere dikkat çekerek, 'Gökhan, tecavüz edecek olsa, Gamze Hanım niye makyajını temizleyip, küpelerini çıkarsın' diye konuştu.

Tahliye talebi reddedilen Demirkol'un diğer avukatları Fevzi Dersuneli ile Aziz Çetin davadan çekildi. Mahkeme, Özçelik'in Demirkol'un cep telefonuna geçtiği ve vücudunun edep yerlerini gösterdiği iddia edilen MMS (resimli) mesajlarının operatörden istenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Antalya 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen 5'inci duruşmaya, idrar yollarında enfeksiyon sebebiyle iki haftadır devlet hastanesinde tedavi gören Gökhan Demirkol da katıldı. Demirkol, "Benimle hastane aşamasında ilgilenmediler" diye suçladığı avukatları Fevzi Dersuneli ile Aziz Çetin'in çekilmesini istedi. İki avukatın yerine yine Antalya Barosu'ndan Rıdvan Yıldız ile Rasim Soysal davaya müdahil olarak katıldı. Gamze Özçelik'in katılmadığı duruşmada avukatları Fatih Volkan ve Makbule Danış hazır bulundu.

Mahkeme Başkanı Mustafa Şahin, Adli Tıp Kurumu ve Emniyet Genel Müdürlüğü kriminal raporlarının gelmediğini, bilirkişi Erdal Karaaslan'ın CD inceleme raporunun ulaştığını belirterek, 'Diyeceğiniz birşey var mı?' diye sordu. Söz alan Özçelik'in avukatı Fatih Volkan, Antalya Devlet Hastanesi'nde idrar yollarından tedavi gören Gökhan Demirkol'a, 'Geçmiş olsun' deyip, 'Ama inanamadım. Tedavi gören bir kişinin buraya gelmesi hukuka dolanmaktır' diye konuştu.

Gökhan Demirkol'un şık giyimi ve salondakilere dikkatlice bakması gözlerden kaçmadı. Demirkol'un avukatı Ömer Yeşilyurt, savunma niteliğindeki konuşmasında, Başkan Mustafa Şahin'in 'Esas bilirkişi mahkemedir' sözlerini hatırlatıp, dosyanın Adli Tıp Kurumu'na gönderilmesini anlayamadığını söyledi.

Yeşilyurt, disko görüntülerinde Özçelik'in kamerayı öptüğünü söyleyince salonda tansiyon yükseldi. Gamze Özçelik'in avukatı Fatih Volkan cep telefonunu çıkarıp, 'Nasıl öpüldüğünü gösterin' dedi. Bunun üzerine avukat Yeşilyurt, 'Ben sizin konuşmanızı kesmedim' derken, Mahkeme Başkanı Mustafa Şahin, 'Ben 27 yıldır böyle duruşma görmedim' diyerek tarafları sakinleştirdi.

'Gökhan kan işiyor'
Yeşilyurt, konuşmasını şöyle sürdürdü: 'Gamze hanım Amerika'yı yeniden keşfetmeye çalışıyor. Dosyada maddi delil varsa mahkeme bunu görmemezlikten gelemez. Diskodaki kıyafeti, saçı ve küpeleri varken, olay görüntülerde saçı topuz, kıyafeti değişik ve makyajsız. Hukuk zeminine bu değişikliği oturtamadım. Gökhan tecavüz edecek olsa, Gamze Hanım niye makyajını temizleyip, küpelerini çıkarsın ve kıyafet değiştirsin. Bunu neden yapsın? Olay sonrası 11 telefon görüşmesi var. O odayı nasıl buldun, anahtarı nasıl çıkardın ve içeri girdin? Müvekkilim uzun süredir tutuklu. Adli Tıp'tan gelecek raporun hiç menfi tarafı olmayacak. Gamze Hanım kendini aklamak istiyorsa yeri burası değildir. Olay aydınlandı, bu tecavüz vakası değildir. Bize avukatlık yapma fırsatı vermeyen medya, Gamze Hanım'ın avukatlığını yapıyor. Adil Tıp'tan gelecek rapor sonrası yargının, 'pardon' demesi bizi üzer, çünkü Gökhan kan işiyor.'

Cep mesajları delil olacak
Demirkol'un diğer avukatlarından Cihan Aydın da müvekkilinin 3.5 metrekarelik yerde yaşadığını ileri sürüp, uluslararası sözleşmelerde bunun 7 metre olması gerektiğini, aksi halde insanlık suçu işlendiğini söyledi. Yine Demirkol'un avukatlarından Rıdvan Yıldız da, tarafların aralarında fantezi yaptıklarını belirterek, 'Kendi aralarında fantezi yapmışlar. 0555 379 .. .. numaralı iki ayrı telefon var. Gamze hanım, Gökhan'a kendi edep yerlerini gösteren mesajlar göndermiş, GSM şirketinden bu mesajların araştırılmasını talep ediyoruz' diye konuştu.

Gamze'nin ilginç mesajları
Mahkeme heyeti, Özçelik'in avukatlarının söz talebini reddederken, Gökhan Demirkol, yaşananların, hayatın olağan durumuna aykırı olduğunu söyledi. Demirkol, 'Ben sapık bir adam değilim. Olsam o cep telefonu ile gönderilen 40- 50 civarındaki edep yerlerini gösteren mesajları silmem. Ben bunları sildim. Bunlara meraklı bir insan değilim' diye konuştu.

Gökhan Demirkol'un tahliye talebini yerinde bulmayan mahkeme heyeti, duruşmayı Adli Tıp Kurumu'ndan ve Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Laboratuvarı'ndan gelecek raporun, suç tarihi öncesi ve sonrası Avea GSM Operatörü'nden de mesajların istenmesine karar verip 5 Temmuz'a erteledi.

Duruşmayı kucağında dava dosyası ile izleyen baba Ali Rıza Demirkol, gazetecilere, 'Yargı bitmeden konuşamam. Oğlumun hasta oluşuna çok üzülüyorum. Ben baba olduğum halde konuşamıyorum' diye konuştu.
Yayın tarihi: 05.06.2006
523
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.