Magazin

Demi Moore her yaşta güzel

Demi Moore her yaşta güzel

44 yaşındaki Demi Moore, Elle dergisine verdiği röportajda, estetik yaptırdığına dair çıkan dedikoduları yanıtladı: "Bana iyi bakın, hálá istediğim mimikleri yapabiliyorum! Ben her yaşta güzel olunabileceğine inanıyorum."

Geçtiğimiz günlerde şöyle bir açıklama yaptınız: "Ben ne 20 yaşındayım, ne de 30. Ancak insanların kafasındaki 40 yaşındaki imajından kesinlikle daha farklıyım." Bu konuda başka neler söylemek istersiniz?
Büyükannem 40 yaşındayken benden oldukça farklı görünüyordu. Şimdiki yıllarda 50 hatta 60 yaşlarında olan kadınlar gibiydi. O zamanlar, 40'lı yaşlardaki kadınların artık çekici ve arzulanır olabileceği pek düşünülmezdi. Zamanla bazı şeylerin değiştiği açık. Ben her yaşta güzel ve çekici olunabileceğine inanıyorum.

Bir defasında vücudunuzu pek beğenmediğinizden bahsetmiştiniz. Bugün kendinizi nasıl buluyorsunuz?
O zamanlar çok gençtim ve sürekli fazla bulduğum kilolarımla savaşırdım. Her filme başlamadan önce, yapımcılar birkaç kilo vermem konusunda baskı yaparlardı. Ne kadar küçük düşürücü değil mi? Oysa bugün genç aktrislerin anoreksiyaya yakalanması medyanın üzerinde durduğu başlıca konulardan birisi. Oysa bu tarz sorunlar Hollywood'da her zaman vardı. Benim şansım bir gün bedenimle uğraşmayı bırakmam oldu. Şimdi kilolarım oturdu ve ben kendimi gerçekten iyi hissediyorum.

Şu anda da sürekli spor ve egzersiz yapıyor musunuz?
Hayır. Şimdi dengeli olmanın, bazı şeyleri ölçülü ve kararında yapmanın keyfini yaşıyorum. Artık spor salonlarında uzun zaman geçirmek yerine, köpeklerimle uzun yürüyüşlere çıkmayı tercih ediyorum. Ben daima takıntı tuzaklarına düşmekten korkmuşumdur. Çünkü ölüm diyetleri yapmak artık benim yeni yaşam alışkanlıklarımla çelişiyor.

90'lı yıllarda, iki kez Vanity Fair dergisine kapak oldunuz. İlkinde hamile ve çıplaktınız. İkincisinde de yine çıplaktınız. Bugün benzer teklifler gelse yanıtınız ne olurdu? Biliyorsunuz, Vanity Fair dergisinin geçtiğimiz şubat sayısına yine kapak oldum ve işin aslı onlar beni tekrar nü görüntülemek istediler. Ancak bu kez bu teklifi reddettim ve bunun en önemli nedeni de Ashton. Onunla tanıştığım günden beri özel hayatımı korumayı çok daha fazla ister oldum.

Ashton ile evlendikten sonra hayatınızdaki en büyük değişiklik ne oldu?
Ne değişmedi ki! Artık hayatın tadına varıyorum. Onun sayesinde çok daha iyi bir insan oldum. O bana her geçen gün kendimi daha fazla geliştirmem gereken gücü verdi. Kendime inanmamı sağladı. Ashton ile yaşadıklarım rüyalarımda gördüklerimin ve hayal edebileceğimin çok daha ötesinde. Onunla ruh eşimi buldum.

Siz 44 yaşındasınız, Ashton ise 29. Geçtiğimiz yıl "Saturday Night Live" isimli programda beraber bir skeç yaptınız. Buradaki amacınız aranızdaki yaş farkıyla dalga geçmek miydi?
Siz de biliyorsunuz ki, tüm dünya ve medya bizim yaş farkımız hakkında konuşup duruyor. Biz de, onlara verilecek en iyi yanıtın bu konuyla dalga geçmek olduğunu düşündük.

Size göre, niçin aranızdaki yaş farkı insanları bu kadar ilgilendiriyor?
Kim bilir! Ben yeryüzünde kendisinden daha genç bir erkekle ilişki yaşayan ilk kadın değilim ki! Kimileri bana bu ilginin gerçek nedeninin Ashton'ın yakışıklılığı olduğunu söylüyor. Ancak bana sorarsanız, bunun esas nedeni, benim birkaç yıl boyunca Hollywood'dan ayrılmam, ardından geri dönmem ve şimdi daha ulaşılmaz görünmem.

Geçtiğimiz yıl Emilio Estevez'in filmi "Bobby" ile tekrar afişlerdeydiniz ve sizi üç uzun metrajlı filmde daha göreceğiz...
Çok heyecanlıyım... Ben her zaman ilginç, özel rollerin peşinde oldum. Ve tabii böyle rollerde oynamak için de sabırlı, hatta biraz da inatçı olmak gerekiyor.

Basında sizin estetik cerrahinin nimetlerinden sonuna kadar yararlandığınızı okuyoruz. Siz bunu nasıl yorumluyorsunuz?
Bazen sinirleniyorum, bazense kendimi bu gerçek dışı söylentileri umursamayacak kadar güçlü hissediyorum. Sürekli devam eden bu -estetik yaptırdı, yüzünü gerdirdi vs.- söylentilere verecek tek cevabımsa şu: Bana iyi bakın, ben hálá yüzümü istediğim şekle sokabiliyor, istediğim mimikleri yapabiliyorum!

Bruce Wills ile olan evliliğinizden üç çocuğunuz var. Ashton'la beraber bir çocuk evlat edinmeyi düşünür müsünüz?
Tüm olasılıklara açığım. Aslında ben hamile olmayı seven kadınlar grubundanım. Ve tekrar hamile kalma fikri beni heyecanlandırıyor.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 03.05.2007
471
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.