Magazin

Demet'in korkusu yok

Demet'in korkusu yok

'Korkum Yok'taki çoğu şarkının söz ve müziği Demet Sağıroğlu'na ait.

'Kınalı Bebek' albümüyle 90'ların ortasında, pop müziği kulvarında kendine hatırı sayılır bir hayran kitlesi oluşturan Demet Sağıroğlu, dört yıllık suskunluğunu yeni çıkan 'Korkum Yok' albümüyle bozuyor.

Topkapı Müzik etiketiyle çıkan albümde 11 şarkı yer alıyor. Yorumculuğunun yanı sıra söz ve beste işine de bulaşan Demet Sağıroğlu, 'Korkum Yok'ta bu uğraşının meyvelerini dinleyiciyle de paylaşıyor.

Albüme ismini veren 'Korkum Yok', 'Her Şeyim', 'Yar Diye Diye', 'Bye-Bye Sevgilim'in sözlerini Demet Sağıroğlu bizzat kendi yazmış. Şağıroğlu bununla da yetinmemiş 'Yar Diye Diye', 'Bye-Bye Sevgilim'i bestelemiş.

Diğer şarkıların sözleri ise Müfide İnselel ile Sinan Akçıl ait. Demet Sağıroğlu, hüznün gölgesinde kalan şarkı sözleriyle yine aşk, ayrılık, hayal kırıklığı ve yalnızlık temalarını işliyor. Ama bu sefer dinleyicisinin karşısına biraz daha dingin çıkıyor. Albüm Demet Sağıroğlu'nun 'Kınalı Bebek' günlerini anımsatıyor.
(Radikal)
Yayın tarihi: 09.09.2004
450
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.