Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Deliyürek Enkidu'ya dönüşüyor

Deliyürek Enkidu'ya dönüşüyor

Nuh Tufanı'nın anlatıldığı ilk yazılı eser olarak kabul edilen "Gılgamış Destanı" beyazperdeye aktarılıyor.

Stonelock Pictures'ın yapımcılığını üstlendiği, Max Ryan, Peter O'Toole, Ömer Şerif, Billy Zane gibi ünlü aktörleri buluşturan filmde Kenan İmirzalıoğlu da rol alacak.

Rolü için sakal bırakan İmirzalıoğlu, filmde Max Ryan'ın oynadığı Gılgamış'ın önce düşmanı sonra da çok iyi dostu olan Enkidu'yu canlandıracak.

Özen Film ve Umut Sanat yardımcı şirket
Özen Film ve Umut Sanat, "Gılgamış'ı çekecek Stonelock Pictures'ın Türkiye'deki yardımcı şirketleri oldu. Özen Film'in sahibi Mehmet Soyarslan, filmin Sümerolog Prof. Muazzez İlmiye Çığ'ın "Gılgamış Destanı" adlı kitabından uyarlandığını belirterek, "Tabii ilgi çekmesi açısından duygusal yönlere daha fazla ağırlık verilecek" dedi.

Yönetmenliğini; "Son Tuzak", "Savaşçı" ve "Nostradamus" filmlerine imza atan Roger Christian'ın yaptığı filmin çekimlerine 15 Eylül'de, Kemerburgaz'ın Akpınar Köyü'nde başlanacak. Filmin bütçesi 200 milyon doları bulacak.
(Hürriyet)
622
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.