Magazin

Deli bir adamım

Deli bir adamım

Türk Sineması'nın genç yeteneklerinden biri Nejat İşler. Gerek rol aldığı dizi filmler, gerekse sinema filmleri ses getiriyor.

Buna rağmen İşler kendi deyimiyle 'Popülariteden nefret ediyor!' 'Kişiyi, en doğru yine kendisi ifade eder' diyerek, sözü yıldızı parlayan oyuncuya bırakıyoruz...

 • Ben deli olduğunu fark eden ve bunu bağıran bir adamım. Ben deliyim evet. Burası akıl hastanesi ve ona göre davranıyorum. Ama süratle herkesin bunu anlaması lazım. Kimse böyle ciddi ciddi takılmasın ortalarda.

 • Çok tehlikeli bir şey yapıyor bu iş insana. Bir şey var bunda ve garip bir büyüsü var. Bu büyü bir süre sonra, insanın gözlerini köreltiyor. Ben de başıma gelebilir diye çok korkmuştum. Belki de bilerek ve isteyerek bu fırsatı daha önce de kaçırdım. İstemedim. Çünkü biliyordum ne olabileceğini. Benden çok çevremdekiler değişecek. Bir iş yapıyorum. Başka da hiçbir şey değilim.

 • Ben takım oyuncusuyum. Bu işler ekip işi. Bireysel bir iş değil. Ben ressam değilim ki evde oturup resim yapayım. Öyle biri değilim. Ekibin içinde olacağım. Bugüne kadar beni sağ back yaptılar, sol back yaptılar, libero yaptılar, orta sahada oynattılar. Şimdi golcü oldum.

 • Tişört, dergi, kitap sattım. Sokakta olmak çok güzel bir şey. Oyunculukla ilgili çok şey kazandım orada. Benim ikinci okulum orasıdır. Belki de birinci okul. Düşünsenize gün içinde karşılaştığınız insanlar. Bilmem hangi rektöründen, hurdacıya kadar. Sokakta yaşayan tinerciye kadar. Binlerce insanla karşılıyorsun. Ve bu işi 10 yıl yaptım. Çok güzel bir iştir. İstediğin zaman tezgahını açıyorsun. İstediğin zaman kapatıyorsun.

 • Yaptığım işe inanmıyorum. İnanırsam biterim. İnanan biter.

 • Sinemada daha az hata yapıyorum. Televizyonda her şey hızlı gittiği için hata yapıyorum. O hataları görmeye dayanamıyorum.

 • Altı yaşında bir çocuk bile yolda bana; 'Nejat' diye bağırıyorsa bu işte bir yanlışlık var demektir. İnandırıcılığımı kaybediyorum. İşimi iyi yapamıyorum. Artık kimse oynadığım filmde nasıl rol yaptığıma bakmıyor. Yalnızca bedenime bakıyor. Mal oldum ben. Herkes benim üzerimden bir şey hayal ediyor.

 • Ben canımın çektiğini oynarım. Meslekle ilgili stratejilerim yok. Bir tane hayalim var. O da 40 yaşına gelince her şeyi bırakıp, dünyayı gezmek. Kariyer peşinde falan değilim.

 • Küçükken şarkıcı olmak istiyordum. Sonra deniz subayı olmaya karar verdim. Sonra diplomat, sonra da iyi bir tüccar olmaya karar verdim. En son oyuncu oldum.

 • Hayatta beni en çok heyecanlandıran şeyler; gitarla yapılan müzik, kadınlar ve Fenerbahçe.

 • Hiçbir maddenin beni hayata bağlamasını istemiyorum. Ne para, ne araba, ne ev. Bence İstanbul'da araba sahibi olmak görgüsüzlük. Param olduğu sürece bütün sarılar benim. Başkasında olmayan bir şey bende olunca utanıyorum.


 • NOT: 'Mustafa Hakkında Her şey' adlı filmde taksi şoförünü canlandıran Nejat hayatında ilk kez bu filmin çekimlerinde direksiyon başına geçmiş. Nejat, çekimler sırasında ders aldıktan sonra, otomobil kullanmasını öğrenmiş.

  UTANDIRAN ANLAR
  Konser uğruna
  Ünlü bir sanatçının konseri vardı. Arkadaşlarla o konsere gitmek için hayaller kuruyorduk ve sonunda gitmeye karar verdik. Ailemden izin alamadım ne yazık ki. Düşündüm, taşındım ve evden kaçmaya karar verdim. Biletleri aldık ve konser zamanı geldi. Akşam herkes uyuduktan sonra gizlice evden çıktım. Arkadaşlarla konsere gittik ve çok eğlendik. Sabah kahvaltı sırasında babamın; 'Konserde müthiştin' demesiyle büyük bir şoka uğradım. Meğer konser televizyonda yayınlanmış! O günden sonra konser yüzü göremez oldum.
  (Hürriyet)
  Yayın tarihi: 24.05.2005
  433
  dahafazlası
  YORUMLAR
  Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.