Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Darwin ödüllerine "ölü" adaylar

Darwin ödüllerine "ölü" adaylar

Evrim teorisinin mimarı Charles Darwin adına verilen "Darwin Award" ödüllerinin bu yılki adayları belli oldu. İnternet'teki Darwin Award sitesinde verilen bilgiye göre, ödül en ilginç şekilde ölen insanlara, "tüm insanların ´gen havuzunun´ kalitesini, ölerek artırdıkları" için veriliyor.

Bu yıl verilecek ödüller için üç aday belirlendi. Birinci aday, ABD´nin Colorado eyaletinde polis kontrolünden kaçarken omzunun üzerinden polisleri vurmaya çalışırken kendini vurdu. İkinci aday, Hawaii adasında tam başının üzerinde bulunan dalı kesti ve dal kafasına düştüğü için öldü. Üçüncü aday ise İtalya´dan... Bu aday, sigorta şirketinden 500 bin euro alabilmek için bacağını kuzenine kestirirken kan kaybından öldü.

Hollywood'u hayran bırakacak hikaye
Sitede yer alan ilginç ölüm ve kazalardan bazılarıysa şöyle. Fransa´da yaşayan Jacques LeFevrier, intihar etmek için garantili bir yöntem bulur: Uçurumun kenarında başına ip geçiren LeFevrier, ipin diğer ucunu bir kayaya bağlar. Eline kendini vurmak için bir de silah alır, daha sonra sırasıyla zehir içer ve giysilerini ateşe verir. LeFevrier, uçurumdan atlar, silahıyla ipi vurur ve aşağıya düşer. Düştüğü suda ateş söner. Aynı anda su yutan LeFevrier, içtiği zehri istifra eder ve bir balıkçı tarafından kurtarılıp hastaneye kaldırılır, fakat hastanede hipotermia (ısı kaybı) nedeniyle ölür.

İki kafadarın hikayeleri
Ken Charles (47), gece telefon çalınca, ahizeyi alacağına komodinin üzerinde bulunan silahını kulağına dayar. Charles, silah ateş aldığı için ölür. Otomobilleriyle evlerine giden iki arkadaş, ön farlarından birinin sigortasının yandığını tespit ederler. 22 milimetrelik bir merminin yanan sigortanın yerine tam olarak uyduğunu "akıl eden" iki kafadardan biri, merminin 20 dakika sonra aşırı ısıdan patlamasıyla bacağından yaralanır.
353
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.