Magazin

Dansözler turizmin gözdesi

Dansözler turizmin gözdesi

Yaklaşan turizm mevsimi öncesi dansöz tartışması süredursun, yabancı turistlerin dansöz tutkusu tüm hızıyla sürüyor.

Türk gecelerinde dansöz oynatılıp oynatılmaması tartışılırken, turizmciler dansözden vazgeçmiyor. Yabancı turistler, Pamukkale ve Karahayıt'taki otellerde dansözlü gecelerde coşuyor.

Pamukkale Turizmciler Derneği İkinci Başkanı Mustafa Daşçı, Nisan ayına rağmen otellerdeki doluluk oranının yüzde 50'nin üzerine çıktığını, Mayıs ayından itibaren son yılların en parlak turizm sezonunun yaşanacağını söyledi.

Daşçı, dansözlerin de sektöre ciddi katkıda bulunduğunu belirterek, "Turistler, dansöz ve göbek dansına büyük ilgi gösteriyor. Bu nedenle dansözler, gecelerin vazgeçilmez parçası" dedi.

Her akşam beş otelde 30 dakikalık gösteri yapan dansöz Neslişah, "Yabancı turistler göbek dansını çok seviyor. Türk Gecesi tartışmaları bizi ilgilendirmiyor. Bizim göbek atmamızı yasaklarlarsa gelen turist sayısı da azalır. Biz göbeğimizi atar, işimize bakarız" dedi.
Yayın tarihi: 01.05.2002
713
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.