Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

"Dallas" beyazperdeyle dönüyor

"Dallas" beyazperdeyle dönüyor

Milyonları ekran karşısına çivileyen 1980'lerin efsane dizisi "Dallas" beyazperdeye geliyor.

Ewing ailesini 2006 yılına taşıyacak proje için kadroda Brad Pitt ile Catherine Zeta-Jones da yer alıyor.

Teksaslı Ewing ailesinin Southfork Çiftliği'nde güç, para ve entrika ile örülü yaşam öykülerini işleyen ve milyonları ekran karşısına bağlayan "Dallas", "Bu Nasıl Sarışın" filminin yönetmeni Robert Luketic'in rejisiyle beyazperdeye geliyor.

"Dallas" senaryosu üzerinde tam 18 aydır çalıştığını belirten yapımın senaryo yazarı Robert Harling, Ewing ailesini yeniden yaratarak 2006 yıllarının petrolcü ailesine dönüştürdüğünü belirtti.

Pam ve Bobby tanışacak!
Hemen herşeyin değişmesine rağmen Dallas hayranlarının karşılarında alıştıklarından farklı bir film görmeyeceklerini de vurgulayan Harling, "Bu filmde Pam ve Bobby tanışıp, aşık olup evlenecek. J.R ile Sue Ellen ise kelimenin tam anlamıyla bizim Bay ve Bayan Macbeth'imiz olacak. Ayrıca hanedanın başı Bayan Ellie ile Jock'ımız da yine yerlerini koruyor" dedi.

Dallas sırları ifşa oldu
Her ne kadar senaryo yazarı Harling ser verip sır vermese de filmin kadrosundaki isimler de her geçen gün birer birer basına sızıyor. Kadrodaki kuvvetle muhtemel isimler arasında "Truva" filminin ünlü aktörü Brad Pitt ile Oscarlı oyuncu Catherine Zeta-Jones da bulunuyor. Bu oyuncuların hangi rolleri üstlenecekleri henüz kesinlik kazanmazken, Larry Hagman ile Linda Gray'i meşhur eden J.R ve Sue Ellen rollerinin koltukları halen boş görünüyor.

Yıldızlar rol alacak
Filmin kadrosunu açıklamamasına rağmen tam bir "yıldızlar geçidi" olacağının müjdesini de veren Harling, en az 8 büyük rol bulunduğunu ve bunlar için de büyük oyunculara teklif götürüleceğini açıkladı. Harling, filmi "Dallas" dizisini hiç seyretmemiş 18-19 yaşındaki gençlerin de tat alabileceği bir formatta hazırladıklarını kaydetti.

Ekrana bağlamıştı
"Dallas" dizisi 1978-1991 yılları arasında Türkiye'nin de aralarında bulunduğu ülkelerde gösterilmiş ve ilgiyle izlenmişti. Gösterildiği ülkelerde gündemi değiştirecek kadar merakla izlenen dizide başrolü Larry Hagman (J.R), Patrick Duffy (Bobby), Victoria Principal (Pamela) ve Linda Gray (Sue Ellen) üstleniyordu. Dizide J.R Ewing'i vuranın kim olduğunun ortaya çıktığı bölüm, halen tüm dünyada en çok izlenen sahneler arasında yer alıyor.
348
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.