Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Daha çok kazanmak isteyenlere

Daha çok kazanmak isteyenlere

Para kazanmanın seksi yolu! Gay'ler ve lezbiyenler, diğerlerinden daha fazla para kazanıyormuş.

Guardian gazetesinin dün yayımladığı araştırmaya göre, Brİtanya'da çalışan gay erkekler yılda ortalama 34 bin 200 pound (82 bin YTL) kazanırken ülkedeki tüm erkeklerin ortalama geliri 24 bin 800 pound (60 bin YTL) düzeyinde.

Lezbiyenler ise ülkedeki kadınların yıllık ortalama gelirinden, yaklaşık 6 bin pound (14 bin YTL) daha fazla kazanıyor, yılda iki kez fazladan tatil yapıyor ve kredi kartları için ayda 400 pound (1000 YTL) daha fazla harcama yapıyor.

Araştırmaya göre, Britanya'da yılda 70 milyar civarında 'pembe pound' harcanıyor. Geçen yılın verileri ülkede 3 milyondan fazla (nüfusun yüzde 6'sı) eşcinsel olduğunu ortaya koymuştu. Çalışma, eşcinsellerin 2005'te, tatile 3 milyar pound (7 milyar YTL), kıyafete 1.9 milyar pound (4.5 milyar YTLl) ve cep telefonu faturalarına 1 milyar pound (2.3 milyar YTL) harcadığını ortaya koydu. Araştırmacılar, "Bu veriler sayesinde daha çok marka gay ve lezbiyen müşterileri etkilemek üzere harekete geçecek" dedi.
(Radikal)
284
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.