Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Coulthard OGS cezası ödedi

Coulthard OGS cezası ödedi

Boğaziçi Köprüsü'nden bir gösteri geçişi yapan Red Bull pilotu David Coulthard, otomatik olarak kesilen 33 YTL'lik OGS cezası ödedi.

David Coulthard, 17 Temmuz'da F1 aracıyla köprüden gösteri geçişi yaptığı sırada Boğaziçi Köprüsü Otomatik Geçiş Sistemi bilgisayara otomatik olarak 33 YTL ceza yazdı. İskoç pilot ve Red Bull takımı yetkilileri, gösteri sonrası kesilen cezayı ödemek istedi, ancak karayolları yetkilileri bu gösterinin özel bir durum olduğunu belirtti ve teklifi geri çevirdi.

3 YTL'yi kabul etmedi
Red Bull takımının ısrarı üzerine yetkililer normal geçiş ücreti olan 3 YTL'yi almayı önerdiler. Ancak gerek Coulthard, gerek Red Bull kesilen cezayı ödemekte ısrar etti ve köprüden kaçak geçişler için kesilen 33 YTL'lik cezayı ödedi.

Sadece Cumhurbaşkanı geçebiliyor
Karayolları yetkilileri Coulthard'ın aracının plakası olmadığını ve 'plakayı tespit edemedik' diyerek olayın geçiştirilebileceğini, ancak takımın cezayı ödemekte ısrarlı davrandığını belirtti. Boğaziçi Köprüsü'ndeki OGS gişelerinden ücret ödemeden sadece Cumhurbaşkanı'nın aracı geçebiliyor. Bunun dışındaki tüm araçlar 33 YTL'lik cezayı ödemek zorunda.
Yayın tarihi: 25.07.2005
528
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.