Magazin

Coppola yeniden setlerde

Coppola yeniden setlerde

Sinema tarihine 'Kıyamet', 'Baba' serisi gibi unutulmaz filmler armağan eden ABD'li yönetmen Francis Ford Coppola sekiz yıllık aradan sonra yeniden kamera arkasına geçiyor.

Sinemanın 'en baba' yönetmeni Francis Ford Coppola sekiz yıllık aradan sonra yeniden setlerde. Kariyeri boyunca 'Kıyamet' ve 'Baba' serisi gibi unutulmaz filmlere imza atan Coppola, yeni filmi 'Youth Without Youth'un (İhtiyar Gençlik) çekimlerine 3 Ekim'de Romanya'da başlayacak. Yönetmen böylece 20 yıldan fazladır senaryosu üzerinde çalıştığı 'Megapolis' isimli film projesini ise ertelemiş oldu. Ancak Coppola yeni filmin önünü açacağına inandığını belirtti: "Bütün bu işleri bir şeye doğru giden yol daki etaplar olarak görüyorum. Bu filmi sindirirsem belki de 'Megapolis'i çekmek için kendimi çok daha donanımlı hissedeceğim."

Yazar Mircea Eliade'ın romanından aynı adla sinemaya uyarlanacak 'Youth Without Youth', İkinci Dünya Savaşı'nın hemen öncesinde geçiyor. Filmde, Naziler tarafından takip edilen Romanyalı bir profesörün İsviçre, Malta ve Hindistan'daki kaçış macerası anlatılıyor. Filmde başrol karakterini son olarak 'Karanlık Su'da izlediğimiz Tim Roth canlandıracak.

Diğer oyuncular arasında ise Marcel Iures ve 'Çöküş'ün yıldızları Bruno Ganz ile Alexandra Maria Lara yer alıyor. Francis Ford Coppola imzalı 'Youth Without Youth'un 2006 sonu veya 2007 başında vizyona girmesi bekleniyor.
(Radikal)
Yayın tarihi: 26.09.2005
529
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.