Magazin

"Çok aşıktım ama ayrıldık"

"Çok aşıktım ama ayrıldık"

İlker İnanoğlu, Instyle dergisine aşk hayatıyla ilgili bir itirafta bulundu: "Çok aşıktım ama kısa süre önce ayrılmak zorunda kaldım. O nedenle şu sıralar işime konsantre olmaya, kendimi iyileştirmeye bakıyorum."

"Arka Sokaklar" dizisinden ayrılan İlker İnanoğlu, yeniden çekilen "Doktorlar" dizisinde sürpriz bir karakterle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Bu ani kararının sebebini Instyle dergisine anlatan ünlü oyuncu aşk hayatıyla ilgili bir de itirafta bulundu: "Çok aşıktım ama ayrılmak zorunda kaldım."

Ani bir kararla "Arka Sokaklar" dizisinden ayrıldınız. Ve başka dizi projesi olan "Doktorlar"da rol alacaksınız. Size bu kararı aldıran neydi?
- Bir araya ihtiyacım vardı. Hem çocuğumu görmek, hem de kendimi dinlemek için. Bir de Engin karakteri daha fazla üzerime yapışsın istemedim açıkçası. Başka bir projeyi deneyimlemek istedim.

Aralıkta vizyona girecek "Hayde Bre" filminde de rol aldınız. Bu projeden bahseder misiniz biraz?
- Birkaç senedir biliyordum projeyi, ancak ekiple ilgili pek çok değişiklik oldu. En sonunda Orhan Oğuz kendi yapmaya karar verdi. Filmde devrimci bir profesörü canlandırıyorum, aynı zamanda da başroldeki kadınla bir aşk ilişkimiz var.

MODADAN UZAK DURUYORUM
Giyim tarzınızı nasıl tanımlarsınız?
- Moda olan şeylerden uzak durmayı tercih ediyorum. Giyim tarzım için spor-klasik diyebilirim. Giyimde olmazsa olmazlarım vardır, özellikle jean, spor ayakkabı ve çizmelerim. Neredeyse 30-40 çift spor ayakkabım var, koleksiyon yaptığımı söyleyebilirim.

Alışveriş yapmayı sever misiniz?
- Çok keyif alırım. ılk önce bakmak istediğim her mağazaya bakarım, aklımda bir şeyler oluşmuş olur, sonra döner onları alırım.

Hep güzel kadınlarla berabersiniz ve hepsiyle bir fotoğraf çekiminiz var. Çok az tek fotoğrafınız var.
- Böyle şeyleri çok kafama takmıyorum. Sadece Türkiye'de konuşuluyor bunlar, yurtdışında çiftlerin birlikte çekilmesinin emsalleri çok fazla. Tek fotoğraf çektirmeyi çok sevdiğimi söyleyemem ama çift çektirdiklerimizi çok estetik buluyorum.

İŞİME KONSANTREYİM
Sizce tutku, aşkı nasıl tetikliyor?
- Tutkulu olduğum şeye karşı her şeyi yüzde yüz yaşar ve karşımdakine de aynı hissi yaşatırım. Tutku, bana aşkı sevdiğim insanla sonuna kadar yaşama lüksü veriyor. Ondan aldığım enerjiyle aşık olduğum kadını, kendime aşık edene kadar her şeyi yapabilirim.

Bu aralar aşık mısınız?
- Çok aşıktım ama yakın bir zaman önce ayrılmak zorunda kaldım. Aşk acısının yeni biri hayatınıza girene kadar devam etmesi bence çok sağlıklı bir şey değil. Birine karşı duyduğunuz üzüntüyü bir kenara bırakıp, ondan sonra başka biriyle sağlıklı bir ilişki kurabilirsiniz ancak. O nedenle şu sıralar işime konsantre olmaya bakıyorum.

ANNEM MELEK GİBİ
Anneniz Filiz Akın'la nasıl bir anne-oğul ilişkiniz var?
- Gerçekten melek gibi bir benim annem. Hastalığı zamanında birlikte kötü anlar da paylaştık. Ve bu bizi birbirimize daha çok yaklaştırdı. Hayatımın çoğunu yurtdışında tek başıma geçirdiğim için ailemden çok uzak kalmıştım. Hani her şeyde bir hayır vardır derler ya, bu durum bizim daha da yakınlaşmamızı sağladı.

İNANOĞLU'NUN SEÇTİKLERİ
Fotoğraf
"Oğlumla olan fotoğrafım. O, benim hayatımın anlamı."

Macbook Pro
"En çok kullandığım ve başında çok zaman geçirdiğim elektronik eşya."

Kalp
"Annemin bana verdiği bir obje. Devamlı başucumda duran ve oradan hiç ayırmamamı istediği bir şey."

Kitap
"The Power Of Your Subconscious Mind / Dr. Joseph Murphy... Her sabah okuduğum, yapmam gereken şeyleri kendime telkin ettiğim ve başaramadığım için de paramparça olan bir kitap.
(Kelebek)
Yayın tarihi: 05.11.2010
268
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.