Magazin

Çocuklarını okula göndermiyor

Çocuklarını okula göndermiyor

Hollywood'un en nüfuzlu çiftlerinden Brad Pitt ve Angelina Jolie, film çekimi için dünyanın dört bir yanını dolaşıyorlar. Neredeyse evlerinde hiç oturmayan çift, gittikleri her yere çocuklarını da götürüyor. Bu da akıllara "peki bu çocuklar ne zaman okula gidiyor" sorusunu getiriyor. Ama kendisi de okulu pek sevmeyen Jolie ve sevgilisi Pitt bu soruna da iyi bir çözüm bulmuşlar. Ünlü çiftin çocukları "evde eğitim" görüyor. Daha da ilginci Jolie eğitim sistemini 'berbat' bulduğunu gizlemiyor ve "çocuklarım hayatın içinde daha iyi eğitim görebiliyor" görüşünü savunuyor.

Angelina Jolie

Altı çocuk annesi Jolie bir süre önce The Independent gazetesine verdiği röportajda "Farklı bir çağda yaşıyoruz ve eğitim sistemi bizim yaşam biçimimize, çocuklarıma pek de hitap etmiyor. Ben de her zaman onlara "ödevlerinizi çabuk bitirin çünkü dışarı çıkıp yeni şeyler keşfedeceğiz" diyorum" sözleriyle eğitim konusundaki düşüncelerini dile getiriyor.

Jolie, çocuklarının sınıfta oturmak yerine müzelere gitmesini, gitar çalmayı öğrenmesini ya da hoşlandıkları bir kitabı almasını daha eğitici bulduğunu söylüyor.

Brad Pitt de daha önce "Biz göçebe bir aileyiz, uluslararası çalışma planlarımız var" diyerek çocuklarının neden düzenli olarak belli bir okula gitmediklerini açıklamıştı.

Brangelina çiftinin büyük çocukları Maddox, Zahara ve Pax Thien bir dönem çiftin film çekimi için bulunduğu Prag'da bir okula devam etmişti.

Maddox da bir ara New York'ta bir Fransız okulunda eğitim görmüştü.

Brangelina çifti, çekim ya da galalar için dünyayı geziyor. Gittikleri her yere de çocuklarını götürüyor.

Bazen film çekimi için gidilen ülkede aylarla kalıyorlar. Çocuklar da yanlarında oluyor.

Ünlü çiftin çocukları, Fransa'dan Çek Cumhuriyeti'ne, Macaristan'dan İngiltere'ye, Almanya'dan Japonya'ya Hawai'den Vietnam'a hatta Namibya'ya kadar dünyanın dört bir yanında yaşadı.

Şu sıralar da anneleri Angelina Jolie'nin yeni filmi Unbroken'ın çekimleri için Avustralya'da bulunuyorlar.

Brad Pitt de önceki gün ailesine katıldı ve magazin basınının taktığı isimle Brangelina klanı yatla tura çıktı.

Ünlü çift, bir ara turist dolu bir tekneyle yan yana geldi. Teknedeki tatilciler de el sallayarak ünlü aileyi selamladı.

Yayın tarihi: 07.12.2013
2604
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.