Magazin

Çocuklar Rafet'te kaldı

Çocuklar Rafet'te kaldı

Rafet el Roman ile Tuğba Altıntop arasında çocuklarının velayetiyle ilgili dava, Rafet el Roman lehine sonuçlandı.

Rafet el Roman ile boşandığı eşi Tuğba Altıntop arasında çocuklarının velayetiyle ilgili dava, Rafet el Roman lehine sonuçlandı. Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, Kadıköy 1. Aile Mahkemesi'nin iki kızın velayetinin, Rafet el Roman'dan alınarak, anne Altıntop'a verilmesine ilişkin kararını bozdu.

Altıntop, boşanmasından bir süre sonra, "Rafet el Roman'ın velayet hakkını kötüye kullandığını, kendisine gösterilmeyen çocuklarının gelişiminin olumsuz etkilendiğini" iddia ederek, kızları Suelnur ve Şevvalnur'un velayetlerinin kendisine verilmesi istemiyle Kadıköy 1. Aile Mahkemesi'nde dava açmıştı.

Çocukların velayetinin babadan alınarak, anneye verilmesine karar veren mahkeme kararını Rafet el Roman'ın başvurusu üzerine Yargıtay 2. Hukuk Dairesi bozdu. Ancak yerel mahkemenin direnme kararı üzerine dosya, Yargıtay Hukuk Genel Kurulu'na geldi. Hukuk Genel Kurulu, çocukların gelişiminin normal düzeyde seyrettiği ve Almanya'daki yaşam koşullarının iyi olduğu yönündeki uzman raporlarına dayanan Yargıtay 2. Hukuk Dairesi'nin kararı doğrultusunda, yerel mahkeme kararını bozdu.

Yargıtay Hukuk Genel Kurulunun kararı kesin nitelik taşıyor. El Roman ve Altıntop'un, boşanma davasında imzaladıkları protokol gereği, Altıntop'un, her yıl 22 Aralık-5 Ocak ve 1 Temmuz-31 Ağustos tarihleri arasında çocuklarıyla bağ kurma, bir arada kalma hakkı bulunuyor.
(Hürriyet/Kelebek)
Yayın tarihi: 18.05.2007
360
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.