Magazin

‘Çocuklar Gülsün Diye'

‘Çocuklar Gülsün Diye'

‘Çocuklar Gülsün Diye’ derneğinin kurucusu Gülben Ergen ve Republica ajansı tarafından tasarlanan ürünler sadece perabulvari.com’da satılacak

gülben ergen

Sanatçı Gülben Ergen öncülüğünde kurulan “Çocuklar Gülsün Diye Derneği” ev dekorasyonu ve gurme sitesi www.perabulvari.com ile işbirliğine girerek ilk sanal kampanyasını başlatıyor. 27 Eylül Perşembe günü başlayan kampanya çerçevesinde perabulvari.com sitesinde “Çocuklar Gülsün Diye” adında bir butik açılıyor. Gülben Ergen ve Republica Ajansın tasarladığı kırtasiye malzemeleri ve hediyelik ürünlerin satışa sunulacağı butikten elde edilen tüm gelir derneğe aktarılarak ihtiyacı olan illere anaokulları inşa edilecek. Gülben Ergen, uzun süredir beklenen ürünlerin satışına ilişkin, “Böylelikle hem baktıkça projemizi ve proje sayesinde anaokuluna gidecek çocuklarımızı hatırlayacağınız bir ürüne sahip olurken, hem de verdiğiniz paranın tümünün aslında bir bağış olduğunun mutluluğunu yaşayabileceksiniz” dedi.

2010 yılında sanatçı Gülben Ergen öncülüğünde kurulan “Çocuklar Gülsün Diye” Derneği ile e-ticaret sektörünün yükselen oyuncularından perabulvari.com önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza attı; bugün başlayan kampanya ile derneğin tüm Türkiye’yi kapsayan anaokulu seferberliği sanal ortamda yürütülecek. Sadece perabulvari.com’da satılacak kırtasiye malzemeleri ve birbirinden farklı hediyelik ürünlerin tüm geliri derneğe aktarılacak. Okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılmasını hedefleyen projede inşaatı tamamlanan okullar, modern bir eğitim kurumu için gereken tüm materyaller ile donatılıp Milli Eğitim Bakanlığı’na teslim edilecek.

Gülben Ergen: Bugüne kadar 11 anaokulu inşa ettik

Zamanının büyük bölümünü “Çocuklar Gülsün Diye” derneğinin çalışmaları ile geçiren ünlü sanatçı Gülben Ergen konuya ilişkin açıklamasında, 2 yıl önce kurdukları dernek vasıtasıyla bugüne kadar 11 anaokulu inşa ettiklerini belirtti. Çocukların yaşamındaki ilk 6 yılın (0-6 yaş) gelişimin temel taşlarını yerine koyduğunu anlatan Gülben Ergen sözlerini şöyle sürdürdü: “Kişiliğin oluşumu yönünden de önem taşıyan bu ilk 6 yılda, çocuk için gelişime açık bir çevre sunan, sevgi gösteren, farklılıkları gören ve sağlıklı gelişimi sağlayan bir ana okulu eğitimi gerekli. Perabulvari.com ile başlattığımız bu proje sanal ortamda yürüteceğimiz ilk destek kampanyamız. Tüm illerden bizi destekleyen, okul öncesi eğitime gönül veren insanlar sitedeki butiğimizden beğendikleri ürünü satın alabilecek. Satın aldıkları ürünün tüm geliri Derneğimize aktarılacak, aldıkları ürün de adreslerine postalanacak. Böylelikle hem baktıkça projemizi ve proje sayesinde anaokuluna gidecek çocuklarımızı hatırlayacakları bir ürüne sahip olurken, hem de verdikleri paranın tümünün aslında bir bağış olduğunun mutluluğunu yaşayabilecekler. Sesimizi duyan, eğitime inanan tüm kahramanlarımızı desteğe çağırıyorum. Çocuklarımız gülsün diye” .

İnternet teknolojisi sosyal sorumluluk alanında büyük fırsatlar sunuyor

perabulvari.com’un kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Emre Kızıl ise gönüllü olarak destek verdikleri bu işbirliğinin önemine dikkat çekerken şöyle konuştu: “İnternet teknolojisinin sağladığı en büyük imkan; bilgi ve ürünlerin isteyen herkes tarafından erişilebilir olması. Bu imkan doğru kullanıldığında sosyal sorumluluk bilincini yaymak ve geniş çaplı bir destek kampanyası başlatmak için benzersiz bir platform sunuyor. Bugün Şırnak’tan Edirne’ye tüm illerimizden isteyen sitemize girip dilediği ürünü seçerek 2 dakika içinde bağışını tamamlayabilecek, ürünü de en geç 5 gün içerisinde eline ulaşacak. Bu güzel projeye destek vermekten mutluluk duyuyoruz. Umarız ki hedeflediğimiz rakamlara ulaşabilir ve imkanı olmayan binlerce çocuğumuza anaokulu şansı yaratabiliriz.”

Yayın tarihi: 03.10.2012
930
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.