Magazin

Cobain'in kartpostalına 16 bin 200 dolar

Cobain'in kartpostalına 16 bin 200 dolar

Kurt Cobain'in altı yaşında çizdiği bir Noel kartpostalı hafta sonunda düzenlenen açık artırmada 16 bin 200 dolara satıldı.

California'nın batısındaki Monterey'de düzenlenen açık artırmada, 'Nirvana' topluluğunun 10 yıl önce intihar eden solisti Kurt Cobain'in lisedeyken çizdiği eski ABD başkanlarından Ronald Reagan'ın resmi de 14 bin 400 dolara alıcı buldu. Cobain ve grubu Nirvana'nın 'Smells Like Teen Spirit' adlı parçalarına MTV müzik kanalının verdiği ödül de 9 bin 600 dolara satıldı.

Superman kostümüne 24 bin dolar
Açık artırmada ayrıca, 'Ben Hur' filmine verilen Golden Globe Award ödülü ve 'Oz büyücüsü' kitabının bir kopyası 16 bin 800'er dolara, 1950'li yıllarda çevrilen 'Superman' dizisindeki Superman kostümü de 24 bin dolara alıcı buldu.

Beatles'ın ödülü çekildi
Beatles'ın 'A Hard Day's Night' adlı parçasıyla aldığı Grammy ödülü ise Fab Four's Apple Records Corp şirketinin isteği üzerine müzayededen çekildi. Müzayede evi sahibi Darren Julien, "Apple şirketinden son anda böyle bir talep almasaydık, Beatles'ın Grammy'si herhalde 120 bin dolara satılacaktı" dedi.
Yayın tarihi: 17.08.2004
346
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.