Magazin

Clooney politikaya ısınıyor

Clooney politikaya ısınıyor

Oscar ödüllü George Clooney'nin, politikaya atılıp atılmayacağı sorularına bir siyasetçi gibi yanıtlar vermesi, gazetecilerin aklında soru işaretleri yarattı.

Clooney, Kaliforniya Valisi Arnold Schwarzenegger'in Darfur'daki şiddet olaylarına yardımı durdurmayı amaçlayan bir yasayı onaylaması dolayısıyla düzenlenen basın toplantısında basın mensuplarının, siyasete atılıp atılmayacağına dair ısrarlı sorularını yanıtlarken ter döktü.

'İnanın bana beni siyaset sahnesinde görmek istemezsiniz' diyen Clooney, hayranlarının kendisini 2008´deki başkanlık seçimlerinde aday olmaya çağıran tişörtler giymeleri konusunda da 'Sanırım şaka yapıyorlar' dedi. Ünlü aktör, bu konudaki ısrarlı sorular üzerine, 'Bu kötü bir fikir' diyerek, soruları geçiştirmeye çalıştı.

Clooney, sinema kariyeriyle ilgili sorularda da beklentileri düşük tutmaya çalışarak, Schwarzenegger'in Batman ve Robin filminde Mr Freeze rolünü canlandırıp canlandırmayacağına ilişkin soruyu da 'O vali oldu, ben hala Batman'im' diye yanıtladı.

Liberal demokrat Clooney
Dünyanın sorunlu yerleriyle ilgili faaliyetleri konusunda tanınan liberal demokrat Clooney, Nobel ödüllü yazar Elie Wiesel ile birlikte, BM Güvenlik Konseyi'ne, Sudan'ın Darfur bölgesindeki 'soykırıma' son vermesi çağrısı yapmıştı. Darfur bölgesini ziyaret eden ve sivil halkın kurtarılması için yürütülen bir kampanyada aktif rol alan Clooney, konseydeki toplantıda yaptığı konuşmada, 'Seslerini duyuramayanların sesi olarak buradayım. Burada geçirdiğimiz zaman içinde Darfur'daki şiddetten ötürü, Irak'ta, Filistin'de, İsrail'de veya Lübnan´dakinden daha fazla ve çocuk ölecek. Bu, ABD'de soykırım olarak görülüyor, sizin için ise etnik temizlik' demişti.
Yayın tarihi: 26.09.2006
299
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.