Magazin

Çizgi roman fanatikleri buluştu

Çizgi roman fanatikleri buluştu

1970'ten beri düzenlenen geleneksel Comic-Con buluşması yine dünyanın dört bir yanından 100 binden fazla çizgi roman tutkununu bir araya getirdi.

1970'ten bu yana her yıl düzenlenen, dünyanın en görkemli çizgi roman ve pop kültürü buluşmalarından biri olan Comic-Con'un 2006 buluşması San Diego'da yapıldı. Superman, Batman gibi kahramanların kılığındaki katılımcıların şehrin caddelerini süslediği festivale 100 binden fazla insan katıldı.

Comic-Con, Sony, Warner Bros., New Line ve Universal gibi büyük film şirketleri için de bulunmaz bir fırsat. Firmaların temsilcileri hem yeni ürünlerini, konunun meraklılarına tanıtabiliyor, hem de filmlerin en tutkulu takipçileriyle fikir alışverişinde bulunma fırsatını elde ediyor.

Kendisi de 22 yıldır bu büyük buluşmaya katılan Comic-Con basın sözcüsü David Glanzer, yaptıkları araştırmaların bu organizasyona katılanların çoğunun, hayranı oldukları karakterlerin beyazperdedeki uyarlamalarını henüz vizyona girdikleri ilk hafta seyrettiklerini gösterdiğini ve film yapımcılarının bu insanlarla konuşmaktan büyük fayda sağladıklarını söylüyor.

Variety dergisinden Stuart Levine'e göre Hollywood şirketleri için Comic-Con mükemmel bir pazarlama ortamı olsa da işin riskli bir yanı da var. Ürünler burada beğenilmezse, başarısız olma ihtimalleri yüksek. Yine de firmalar bu riski göze alıyor. Spiderman serisinin yeni bölümünün yanı sıra Ghost Rider, Saw III gibi filmler Comic-Con'da görücüye çıkıyor.
(Radikal)
Yayın tarihi: 24.07.2006
157
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.