Magazin

Çizgi film rekoru Scooby-Doo'nun

Çizgi film rekoru Scooby-Doo'nun

Çocukların gözdesi 'Scooby-Doo', Guiness Rekorlar Kitabı tarafından komedi çizgi film dalında En Fazla Bölüme Sahip Olan Film ödülüne layık görüldü.

Çizgi filmin şu anda gösterimde olan 'Scooby-Doo: Cadılar Bayramı' adlı 350'inci bölümü, 'The Simpsons'ın elinde bulunan rekoru kırdı. Çizgi film şirketi Hanna-Barbara Productions tarafından yaratılan Scooby ve arkadaşları Shaggy, Velma, Fred ve Daphne'nin maceraları ilk olarak 1969'da yayınlanmıştı.

35 yıldır 7 yaşında
160'ın üzerinde ülkede izlenen 'Scooby-Doo' ayrıca yetişkinler tarafından da izlenen çizgi filmler sıralamasında ikinci seçilmişti.
Gerçek adı 'Scoobert' olan filmin sevimli kahramanı iri kıyım köpek, filmin gösterimde olduğu 35 yıldır yedi yaşında kalmayı başardı.

Eski rekor 'The Simpsons'ın
Bir önceki rekor 335 bölümle 'The Simpsons' da bulunuyordu. Bunu 209 bölümle 'Tom ve Jerry', 166 bölümle 'Taş Devri' ve 120 bölümle Disney'in 'Mickey Mouse'u takip ediyor.

Eleştirmenler beğenmedi ama...
Çizgi filmin beyaz perdeye aktarılan versiyonunda gerçek karakterlerin yanısıra bilgisayar tarafından yaratılan Scooby-Doo oynamış, film eleştirmenlerden kötü not almasına karşın dünyada 268 milyon dolarlık gişe yapmıştı. Filmin devamı 'Scooby-Doo 2: Canavar Salıverildi' ise bu yılın başında gösterime girmişti.
Yayın tarihi: 26.10.2004
641
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.