Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Ciwan Haco yeniden İstanbul'da

Ciwan Haco yeniden İstanbul'da

Geçen yıl ilk defa geldiği Türkiye'de verdiği konserlerle tozu dumana katan Ciwan Haco, ocak ayında Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'nda sahne alacak.

Geçen yıl Batman'da Birinci Hasankeyf Kültür ve Sanat Festivali kapsamında 300 bin kişiye konser veren, bu yılın ocak ayında da İstanbul Abdi İpekçi Spor Salonu'nda müzikseverlerle buluşan Ciwan Haco, bu kez Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'na geliyor.

Türkiye'de bugüne kadar çıkardığı 11 albümle ve farklı müzik türlerini Kürt müziğine uyarlayarak oluşturduğu tarzıyla kemikleşmiş bir hayran kitlesi olan Ciwan Haco, 1 ekim cuma günü Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'nda sahneye çıkacak.

Ciwan Haco kimdir?
Ciwan Haco, 1957'de Suriye'nin Qamışlo kentinde doğdu. Lise öğreniminden sonra Almanya'da Bochum Üniversitesi Müzik Fakültesi'nde üç yıl öğrenim gördü.

Avrupalı müzik guruplarıyla çalışmalar da yapan Ciwan Haco'nun Türkiye'de, 'Sî û sê Gule', 'Durî', 'Bilura mîn', 'Gula sor' ve 'Leyla' isimli albumleri çıktı.

Otantik Kürt müziği özelliklerini pop, folk ve rock ağırlıklı kalıplar içerisinde düzenleyerek bu ezgilerin dünyaya açılmasını sağlayan sanatçı, geleneksel olanı popülerleştirdi.

İlgilenenler için
1 ekim 2004 cuma, saat 21.00
Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu
Bilet fiyatları 32, 28 ve 22.5 milyon lira
395
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.