Magazin

Çıraklığını bilsin

Çıraklığını bilsin

Esra Akkaya, yakın arkadaşı Berna Laçin'in aldığı ödülü hak etmediğini söyleyen Şahnaz Çakıralp'e tepki göstermekte gecikmedi.

Berna Laçin'in Afife Tiyatro Ödülleri gecesinde "En İyi Oyuncu" ödülü almasına tepki gösteren ve Laçin'in bu ödülü hak etmediğini söyleyen Şahnaz Çakıralp'e, Esra Akkaya yanıt verdi.Esra Akkaya, eski eşi Kudret Sabancı ile Sanem Çelik'in jeep içinde yakalandığı günlerde kendisini yerine açıklamalar yapan yakın arkadaşı Berna Laçin'i savundu.

Berna onun ustasıdır çıraklığını bilsin
Bu yılki Afife Tiyatro Ödülleri gecesinde, Berna Laçin'in "Dönmedolap" adlı oyundaki rolüyle, müzikal-komedi dalında "En İyi Kadın Oyuncu" seçilmesine tepki gösteren ve "Berna Laçin'in ödüle layık görülmesi, camiadaki herkes gibi beni de şaşırttı. Çünkü Berna Laçin'in ödül aldığı oyun komedi tarzında değil" diyen Şahnaz Çakıralp'e yanıt veren Akkaya şunları söyledi:

"Herkes haddini bilsin, şaşkınlık içindeyiz. Başka alanlarda değil ama tiyatroda usta çırak ilişkisi ön plandadır. Biz nasıl Yıldız Kenter gibi isimlerin ödül alması hakkında haddimizi bilerek bir şey diyemiyorsak bizden küçükler de Afife ödülünü veren jüri hakkında konuşmayacak kadar mesleğine saygılı olmalı. Böyle olmadığını görünce şaşırıyorum. Burada yapılan saygısızlık Berna'ya değil ödül kurulunadır ki ordada gerçekten çok büyük isimler var. Biz o insanların ağzından çıkacak birkaç laf için gözlerinin içine bakıyoruz. Şahnaz benim okuluma benden seneler sonra giren, gayet saygılı biriydi. Berna onun ustası sayılır. Çırak çıraklığını bilmeli..."
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 28.04.2006
207
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.