Magazin

Çıplak fotoğrafımı çekmek istediler

Çıplak fotoğrafımı çekmek istediler

Moda dünyasının ışıltılı yanı pek çok kişinin ilgisini çekiyordur büyük olasılıkla. Ama hiçbir şey dışarıdan göründüğü gibi değil. Emektar manken Linda Evangelista'nın anlattıkları da bunu bir kez daha doğruladı.

 

Bugün 48 yaşında olan Evangelista, 16 yaşında mesleğe ilk başladığı dönemde yaşadıklarını Interwiev dergisine anlattı.

Ülkesi Kanada'da manken olmak için özel kurslara gidilmesi gerektiğini anlatan Evangelista bunun için gerekli parayı annesinin verdiğini söyledi.

1980 ve 90'lara damgasını vuran ünlü manken sonra da başına gelenleri anlattı.

16 yaşındayken bir Japon firması tarafında seçildiğini ve yaz aylarında çalışmak için Japonya'ya gittiğini söyledi Evangelista. Ünlü manken İtalyan asıllı ailesinin bir erkek arkadaşı olmasına ve gece 21:00'den sonra sokaga çıkmasına bile izin vermediklerini söyleyerek "Ama Japonya'ya gitmeme engel olmadılar" dedi.

Ünlü manken Japonya'ya gittiğinde ise bir dizi şaşırtıcı olayla karşılaştığını anlattı. "Benden soyunmamı ve o şekilde poz vermemi istediler. Bu kesinlikle bir kabustu. Paniğe kapıldım. Sonra Kanada Büyükelçiliği'ne başvurdum. İki gün Japonya'da kalmıştım. Sonra eve döndüm ve bir daha asla böyle bir şey yapmak istemediğmimi söyledim".

Evangelista iki yıl sonra Niagara Gençlik Güzeli yarışmasına katıldı ve orada hayatı değişti. Dereceye giremedi belki ama o yarışmada ünlü bir ajansın temsilcisi kendisine kartını verdi. Ondan sonra da Linda Evangelista'nın talihi tamamen değişti. Moda dünyasına damga vuran mankenlerden biri haline geldi.

Yayın tarihi: 29.08.2013
305
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.