Magazin

Cinsellik testinin ilginç sonuçları!

Cinsellik testinin ilginç sonuçları!

Bugüne dek ortaya çıkarılan farklı zeka türlerine ek olarak, son dönemde Cinsel Zeka (SI) gündemde.

Cinsellik konusunda bilinçlenmeyi öngören bu zeka türüne ilişkin bir anket yapan e-kolay.net portalleri, ilginç sonuçlarla karşılaştı. e-kolay.net ayrıca, 9 Mayıs Salı günü yapılacak Cinsel Zeka Semineri'ne de iletişim sponsoru oldu.

Kanal ve servisleriyle Türkiye'nin lider İnternet içerik sağlayıcılarından olan e-kolay.net, Zeka Katsayısı (Intelligence Quotient - IQ) ve Duygusal Zeka (Emotional Quotient - EQ) gibi kavramların ardından ortaya çıkan Cinsel Zeka (Sexual Intelligence –SI) kavramını ele aldı. Çeşitli kanal ve portallerinde cinsel zeka konulu anketler yayınlayan e-kolay.net, Türk insanının cinsel bilgilerini ve anlayışını ortaya koyan sonuçlara ulaştı.

Zevk almak...
Toplam 9753 kişinin katıldığı anketlerde katılımcılara yöneltilen sorulardan biri, cinsellikte özellikle neye yoğunlaşıldığıydı. Katılımcıların yüzde 33'ü zevk almayı hedeflediğini belirtirken, yüzde 26'sı ise öncelikle partnerinin zevk almasına odaklandığını ifade etti.

Çekici ve seksi görünmeye yoğunlaşanların oranı yüzde 25, hayalgücü ve fantezilere öncelik verenlerin oranı ise yüzde 16 olarak ortaya çıktı.

e-kolay.net kullanıcılarına 'erkeklerin cinsellikte yönlendirici olmak istediği' görüşüne katılıp katılmadıkları da soruldu. Katılımcıların yüzde 65'i bu görüşü doğrularken, yüzde 35'i aynı kanıda olmadıklarını belirttiler.

Aldatmayı önlemek için...
Ankette yer alan 'Sizce seks neden yapılır?' sorusu ise kullanıcıların sekse bakış açısını belirlemek açısından önemliydi. Yanıtlar arasında en çok tercih edileni 'zevk almak' oldu (yüzde 80). Öte yandan, seksi stresi azaltmanın bir yöntemi olarak görenler yüzde 13, sadece bir üreme aracı olarak değerlendirenler ise yüzde 5 oranındaydı.

En ilginç yanıtlardan biri olan 'aldatılmayı önlemek' ise yüzde 2 oy aldı.

e-kolay.net'ten Cinsel Zeka Semineri'ne Sponsorluk
Türkiye'nin cinselliğe bakışını anketleriyle ele alan e-kolay.net ayrıca 9 Mayıs Salı günü saat 11.00 – 15.30 saatleri arasında Harbiye Askeri Müze'de düzenlenecek olan Cinsel Zeka Semineri'ne de iletişim sponsoru oldu. Dünyaca ünlü Aile Terapisti Dr. Marty Klein'ın vereceği seminerde, Cinsel Zeka (SI) ele alınacak ve cinsel konularda bilinçlenmenin önemi vurgulanacak.
Yayın tarihi: 03.05.2006
362
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.